سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

آدم فضایی چیست؟ آیا آدم فضایی وجود دارد؟ + عکس

آدم فضایی چیست و آیا آدم فضایی وجود دارد؟ در این مطلب جذاب به شما خواهیم گفت که چه دلایلی وجود موجودات فضایی در کرات دیگر را اثبات می کند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. آدم فضایی چیست ؟ آدم فضایی یا موجود فضایی یا موجود فرا زمینی که به انگلیسی به […]

آدم فضایی چیست
بدون دیدگاه

آدم فضایی چیست و آیا آدم فضایی وجود دارد؟ در این مطلب جذاب به شما خواهیم گفت که چه دلایلی وجود موجودات فضایی در کرات دیگر را اثبات می کند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

آدم فضایی چیست ؟

آدم فضایی یا موجود فضایی یا موجود فرا زمینی که به انگلیسی به آن Alien گفته می شود، موجود زنده ای است که خارج از کره زمین و در سیارات و کرات دیگر و در شرایط، اقلیم و تمدنی متفاوت از زمین زندگی می کند.

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ قصد داریم تا به موشکافی این مساله بپردازیم که آیا موجودات فرا زمینی و آدم فضایی ها واقعا وجود دارند یا خیر و اگر این موجودات ناشناخته واقعا وجود دارند، چه دلایل علمی برای اثبات حیات آنها خارج از کره زمین وجود دارد، پس با ما تا انتهای این مطلب جذاب و مهیج همراه باشید.

آدم فضایی چیست

آیا آدم فضایی وجود دارد ؟

آیا ما می توانیم با اطمینان بگوییم که تنها موجودات زنده در کیهان هستیم؟ از آنجا که در هیچ نمایشگاه یا موزه ای در جهان، جنین یا اسکلتی از موجودی ناشناخته که اهل سیاره دیگری باشد وجود ندارد، پاسخ به این سوال که ما ساکنین زمین تنها موجودات زنده کیهان هستیم، آسان به نظر می رسد.

در یک شب روشن و با چشم غیر مسلح، شما می توانید حدود ۴۵۰۰ ستاره را ببینید و اگر مانند ستاره شناسان به یک تلسکوپ دسترسی داشته باشید، تعداد ستارگان قابل مشاهده برای شما به حدود ۲ میلیون ستاره می رسد.

با توجه به اندازه غیر قابل تصور فضا و کیهان، خوشه ستاره ای که ما از روی زمین قادر به مشاهده آن هستیم، فقط قسمت کوچکی از یک خوشه ستاره ای در کیهان است، بنابراین می توان گفت که تعداد ستاره های کل کیهان ده ها برابر بیشتر از دو میلیون ستاره ای است که ستاره شناسان از روی زمین و با چشم مسلح قادر به شناسایی آنها بوده اند.

از طرفی وجود ده ها و صدها کهکشان ناشناخته همانند کهکشان راه شیری توسط فضانوردان و کیهان شناسان به اثبات رسیده است که هر کدام از این کهکشان ها نیز می توانند در بر دارنده ده ها سیاره همانند زمین باشند.

با توجه به این وسعت عجیب و غریب کیهان، آیا شما فکر می کنید تنها موجودات زنده روی کره زمین ما انسان ها هستیم و در سایر کرات، سیارات و ستاره های ناشناخته کیهان هیچ موجود زنده ای وجود نخواهد داشت؟ چرا فکر می کنید که آدم فضایی ها وجود ندارند و وجود موجودات فرا زمینی فقط منحصر به تخیلات و فیلم های پر فروش سینماست؟!

موجودات فرازمینی واقعا وجود دارند ؟

این عقیده که حیات تنها در شرایطی مشابه شرایط روی زمین می تواند شکوفا شود، با تحقیقات فراوان توسط محققین رد شده است. اینکه تصور کنیم هیچ گونه ای از زندگی و حیات بدون آب و اکسیژن وجود ندارد، اشتباهی بزرگ است. حتی در زمین نیز اشکالی از حیات وجود دارد که نیازی به اکسیژن ندارند؛ باکتری های بی هوازی یک نمونه از حیات بدون اکسیژن روی زمین هستند که اکسیژن مانند یک سم روی آنها عمل می کند.

تحقیقات علمی متمرکز بر روی زمین نشان داده که زمین ساختاری کاملا منطبق با بدن انسان داشته و پناهگاهی ایده آل برای زندگی ما انسان هاست. زمین نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است، آب کافی و اکسیژن نامحدودی دارد و مواد معدنی و طبیعی که در آن یافت می شود به ما اجازه می دهد تا میلیاردها سال چرخه حیات بر روی زمین ادامه پیدا کند. پس این فرضیه که موجودات فرا زمینی یا به اصطلاح آدم فضایی ها در کرات و سیارات دیگر و با یک ساختار بدنی متفاوت با انسان، در شرایطی متفاوت با زمین رشد کرده و مشغول به زندگی باشند، اصلا عجیب نیست!

آزمایش های مشابه در بسیاری از مراکز تحقیقاتی در حال انجام است و شواهد جدیدی در حال جمع آوری است که نشان می دهد حیات تنها حق زمین نیست! این احتمال وجود دارد که آدم فضایی ها یا موجودات فرا زمینی با فیزیک و ظاهری متفاوت نسبت به انسان، در سیاره یا کره ای دیگر مشغول به زندگی باشند و ما از آنها بی خبر باشیم!

عکس ادم فضایی

آدم فضایی ها در کدام سیاره زندگی میکنند ؟

اگر آدم فضایی ها وجود دارند، آنها در کدام سیاره و در کدام گوشه از این کیهان بزرگ زندگی می کنند؟

اگر ما روی زمین می توانیم گرمای ۵۰ درجه بالای صفر را در حوالی استوا و سرمای طاقت فرسای ۸۰ درجه زیر صفر را در قطب جنوب تحمل کنیم، حتما موجوداتی که در کرات دیگر وجود دارند هم می توانند گرمای ۱۵۰ در جه بالای صفر و سرمای ۲۰۰ در جه زیر صفر را تحمل کنند.

قدمت اکیهان بین هشت تا دوازده میلیارد سال تخمین زده شده است. وجود شهاب سنگ ها روی زمین می تواند به ما ثابت کند که رد پای حیات آلی در کرات و سیارات دیگر نیز وجود دارد. بسیاری از مطالعات دقیق در مورد انواع سنگ ها نشان می دهد که زمین در حدود چهار میلیارد سال پیش تشکیل شده است اما علم می داند که قدمت کیهان بسیار بیشتر از قدمت زمین است و احتمال وجود دارد که تمدن هایی قدیمی تر و پیشرفته تر از زمین وجود داشته باشند که توسط موجودات فضایی و فرا زمینی اداره می شوند!

نتیجه؟ اگر زندگی در سایر سیارات از همان شکل زمینی پیروی کند، با توجه به وسعت کیهان امروزه ۳۶ تمدن فرازمینی با ساکنینی باهوش تر از انسان وجود دارد که می توان با آنها ارتباط بر قرار کرد. اگر این تمدن های بیگانه به طور مساوی در سراسر کیهان توزیع شوند، نزدیکترین همسایه بیگانه ما ۱۷۰۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد!

۴ نشانه برای اثبات وجود آدم فضایی ها

در ادامه قصد داریم با ذکر ۴ دلیل، وجود آدم فضایی ها و موجودات فرا زمینی را برای شما اثبات کنیم:

عکسهای آدم فضایی

۱- وجود میلیون ها ستاره و سیاره در کیهان

هیچ مدرک مستقیمی برای وجود هیچ حیاتی در آن سوی زمین وجود ندارد، اما جهان خانه تعداد زیادی از ستارگان و سیارات است و همان طور که تحقیقات در دهه گذشته نشان داده است، حداقل ۵۰ درصد از این ستاره ها و سیارات می توانند نشانه هایی از حیات را همانند زمین درخود داشته باشند. هر جا که نشانه ای از حیات در آب، خاک و هوای آن یافت شود قطعا می تواند میزبانی برای زندگی موجودات فراز مینی باشد.

۲- مشاهده وجود آب در کرات دیگر

همان طور که می دانیم آب یک ماده اصلی برای زندگی است و به نظر می رسد آب به شکل مایع در سایر کرات منظومه شمسی نیز وجود داشته باشد. به عنوان مثال، شواهدی در دست است که احتمال وجود آب مایع در زیر سطح مریخ را قوت می بخشد. طبق تحقیقات، یکی از قمرهای مشتری دارای اقیانوسی مایع است. همین طور ممکن است برخی از قمرهای زحل نیز در سطح خود دارای آب باشند. وجود آب در کرات دیگر می تواند این نوید را بدهد که موجودات زنده ای نیز در آنجا می توان یافت.

۳- عدم وابستگی برخی موجودات زنده به آب و اکسیژن

دانشمندان تخمین می زنند که عمر سیاره زمین حدود ۴٫۵ میلیارد سال است. اولین شواهد حیات روی زمین به زندگی نوعی از باکتری ها به نام استروماتولیت در استرالیا مربوط می شود که ۳٫۴ میلیارد سال عمر دارند. از آنجا که ساختار باکتری ها از نظر بیولوژیکی پیچیده است، دانشمندان فکر می کنند که آنها در برخی شرایط سخت و بدون وجود آب و اکسیژن نیز می توانند رشد کنند و از این رو وجود حیات در کرات دیگر بعید نیست. با این فرضیه ممکن است موجوداتی در سیارات دیگر وجود داشته باشند که بدون نیاز به آب و اکسیژن و در شرایط زندگی سخت نیز زنده بمانند.

۴- مشاهده بشقاب پرنده ها و موجودات ناشناخته

تقریبا نیمی از مردم ایالات متحده معتقدند که آدم فضایی ها به زمین آمده و ما را از نزدیک دیده اند! در سراسر جهان نیز بشقاب پرنده ها و موجودات ناشناخته زیادی توسط مردم مشاهده شده اند، شاهدان برای اثبات ادعاهای خود، عکس هایی از بشقاب پرنده ها و یا بقایای سقوط آنها را در طی این سالها ارائه داده اند. برای اینکه بدانید آیا بشقاب پرنده ها واقعا وجود دارند و ساکنین کرات دیگر واقعا به زمین سفر کرده اند یا خیر، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

عکس ادم فضایی ها

۵ باور غلط درباره آمدن آدم فضایی ها به زمین

یکی از خیال پردازی های بشر حمله آدم فضایی ها به زمین است، اما قصد داریم در ادامه ۷ باور غلط درباره سفر آدم فضایی ها به زمین را به چالش کشیده و دید شما را نسبت به این موضوع به کلی تغییر دهیم:

۱- قصد آنها تصرف و نابودی زمین است

استیون هاوکینگ فیزیکدان مشهور یک بار هشدار داد که تلاش بشر برای برقراری ارتباط رادیویی با فرازمینی ها می تواند ما را به خطر بیندازد. اگر موجودات فضایی که قابلیت تشخیص سیگنال های ما را دارند از نظر فنی قادر به آمدن به زمین باشند، بر خلاف باور ما، نباید شاهد یک جنگ تمام عیار بین زمینی ها و فضایی ها باشیم چرا که ظاهرا ما در زمین با خشم، پرخاشگری و تنش آشنا هستیم و بیگانگان در شرایط کاملا متفاوتی رشد کرده و تکامل یافته اند و بعید است آنهابه قصد جنگ با ما پا به زمین بگذارند.

حمله به زمین

۲- آنها در برابر باکتری های زمینی مصون نیستند

در فیلم های تخلیلی که با موضوع حمله آدم فضایی ها به زمین تولید شده است، معمولا میبینیم که آدم فضایی ها دربرابر ویروس ها و باکتری های زمینی مقاوم نیستند و به آسانی دچار بیماری و مرگ می شوند. این فرضیه اما کاملا غلط است! همان گونه که انسان از خطرات موجود در سایر کرات آگاه است و با لباس و تجهیزاتی ایمن به فضا می رود، قطعا ساکنین سایر کرات نیز به تکنولوژی هایی دسترسی دارند که می توانند خود را در برابر خطرات موجود در زمین ایمن سازند، قطعا آنها بسیار باهوش خواهند بود!

۳- آنها ما را خواهند خورد!

این نیز یک باور غلط است که آدم فضایی ها اگر به زمین بیایند ما را خواهند خورد! آنها در یک اقلیم و محیط متفاوت با زمین رشد کرده و تغذیه متفاوتی با ما داشته اند و اصلا مواد آلی و موجودات زمینی را به عنوان یک منبع غذایی بالقوه تشخیص نمی دهند. ممکن است آنها از سنگ یا خاک تغذیه کنند و یا حتی مکانیزم بدنشان به گون های باشد که نیازی به غذا نداشته باشند، کسی چه می داند؟!

تصاویر ادم فضایی

۴- آنها با ما تولید مثل خواهند کرد!

این هم یکی از رویا پردازی هایی است که بیشتر در فیلم های تخیلی هالیوود دیده ایم، ازدواج آدم فضایی ها با انسان! اما DNA انسان نمی تواند با کروموزومی غیر از کروموزم انسان ترکیب شده و تولید مثل کند و فرضیه تولید مثل انسان با موجودات فضایی درست شبیه این است که بگوییم انسان می تواند با درخت بلوط تولید مثل کند.

۵- آنها گروهی به زمین می آیند

این فرضیه که آدم فضایی ها به شکل گروهی به زمین می آیند نیز اشتباه است و حتی باید گفت که آنها تنهایی هم به زمین نخواهند آمد. قطعا با پیشرفت علم روی زمین ممکن است تکنولوژی در کرات ناشناخته دیگر نیز بسیار پیشرفته تر از روی زمین باشد و احتمال دارد که موجودات فضایی، هواپیمای بدون سرنشینی به اندازه یک توپ گلف و یا ماشین های پیشرفته ای به اندازه یک بند انگشت را که با هوش مصنوعی کار می کنند به زمین بفرستند تا اطلاعات دقیقی درباره ما به دست آورند.

شما چه فکر می کنید، آیا آدم فضایی ها وجود دارند؟

با این تفاسیر اما شما چه فکر می کنید؟ برخی از این فرضیه ها و احتمالات به دور از عقل و منطق ماست، اما شاید حقیقت را در جایی به دور از منطق ما زمینی ها بتوان یافت. دانشمندان ساعت های بی شماری را صرف بررسی این فرضیه ها کرده اند که تمدن های فرازمینی چگونه می توانند با انسان ها در ارتباط باشند و آیا اصلا تمدن در جایی غیر از زمین وجود دارد یا خیر.

عکس آدم فضای

نظر شما درباره زندگی فرا زمینی و احتمال وجود آدم فضایی ها چیست؟

 

منابع:

history

livescience

nbcnews

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید