جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

آیا بستن پابند گناه است؟ حکم بستن پابند چیست؟

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که آیا بستن پابند گناه است یا خیر و حکم بستن پابند در ایران و از دیدگاه دین اسلام چیست. با ما در ادامه مطلب همراه باشید. آیا بستن پابند گناه است؟ پاسخ این سوال که آیا بستن پابند گناه است یا خیر در […]

آیا بستن پابند گناه است
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که آیا بستن پابند گناه است یا خیر و حکم بستن پابند در ایران و از دیدگاه دین اسلام چیست. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آیا بستن پابند گناه است

آیا بستن پابند گناه است؟

پاسخ این سوال که آیا بستن پابند گناه است یا خیر در یک جواب کوتاه و ساده، خیر می باشد. زینت بخشیدن به پاها توسط زنان، امری رایج در تاریخ اسلام بوده است. در گذشته، زنان مسلمان پاهای خود را با خلخال یا پابند تزئین می کردند. طبق قوانین شرع و اسلام نیز پوشاندن پا تا مچ برای زنان واجب می باشد و با توجه به اینکه پابند روی مچ پا بسته می شود، از نظر شرعی نیز بستن آن هیچ ایراد و اشکالی ندارد.

حکم بستن پابند چیست؟

به طور کلی بستن پابند در اسلام هیچ منافاتی با رعایت شرع و عرف دین مبین اسلام نداشته و بانوان می توانند برای زینت بخشیدن به پاهای خود از این بدلیجات جذاب که در طرح ها و  انواع گوناگون در بازار یافت می شوند، استفاده کنند. پابندهای رسمی تر اغلب از جنس نقره، طلا یا استیل می باشند که مناسب محافل رسمی یا مجالس خاص می باشند. پابندهای غیر رسمی تر که عموما در مکان های عمومی یا تفریحی مورد استفاده زنان قرار می گیرد، عمدتا از جنس مهره، چرم، بافت یا چوب می باشند.

حکم بستن پابند

بستن پابند در ایران چه حکمی دارد؟

در کشوری مانند هند، پابند یکی از الزامات اصلی و مهم لباس عروس می باشد که باید توسط عروس در روز عروسی مورد استفاده قرار گیرد. در ایران نیز پابند در میان زنان و دختران بسیار محبوب می باشد و در اشکال، طرح ها و اجناس مختلف در بازار فروش بدلیجات موجود می باشد. در کشور ایران بستن پابند در استان های جنوبی نظیر خوزستان، هرمزگان و بوشهر در میان زنان و دختران رواج زیادی دارد، هرچند که در چند سال اخیر در تمامی شهرهای بزرگ ایران و مخصوصا شهر تهران، محبوبیت بستن پابندهایی از جنس استیل و نقره به دلیل سبک بودن و قیمت مناسبی که دارند، چند برابر شده است.

به طور کلی بستن پابند در ایران و از دیدگاه دین اسلام هیچ ایرادی ندارد و به شرطی که حدود پوشش پا رعایت شود، زنان و دختران مسلمان نیز می توانند از این بدلیجات زینتی در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده نمایند.

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید