دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

اژدها چیست؟ آیا اژدها وجود دارد؟

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که اژدها چیست و آیا اژدها وجود دارد یا خیر. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. اژدها چیست ؟ اژدها یک موجود افسانه ‌ای در میان کشورها و اقوام گوناگون می باشد. در یک تعریف ساده، اژدها حیوانی قدرتمند و عظیم الجثه […]

اژدها چیست
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که اژدها چیست و آیا اژدها وجود دارد یا خیر. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

اژدها چیست

اژدها چیست ؟

اژدها یک موجود افسانه ‌ای در میان کشورها و اقوام گوناگون می باشد. در یک تعریف ساده، اژدها حیوانی قدرتمند و عظیم الجثه می باشد که در افسانه ها و داستان ها، دارای ویژگی هایی نظیر پرواز کردن یا پرتاب آتش از دهان خود بوده است. در فرهنگ غرب اژدها به عنوان یک موجود درنده و پلید توصیف شده و هدف اصلی آن آسیب رساندن به سایر موجودات است. اژدها بر خلاف کشورهای غربی، در شرق قاره آسیا و کشورهایی نظیر چین حیوانی افسانه ای و مقدس می باشد که دارای قدرت و ابهت بالایی است.

اگرچه بیشتر افراد به راحتی می توانند ظاهر و شمایل اژدها را در ذهن خود تصور کنند، اما افکار و نظر مردم درباره اژدها به طرز چشمگیری متفاوت است. از نظر برخی افراد، اژدها موجودی بالدار بوده است که توانایی پرواز داشته است. عده ای دیگر می گویند که اژدها حیوانی بوده که می توانسته از دهان خود آتش به بیرون پرتاب کند و عده ای دیگر بر این باور هستند که اژدها موجودی غول پیکر بوده که در اعماق اقیانوس ها و یا در غارها و کوه ها زندگی می کرده است.

 

آیا اژدها وجود دارد ؟

واقعیت هایی که تا الان مشاهده شده است به ما نشان می دهد که دانشمندان تاکنون هیچ بقایا یا اسکلتی از حیوانات چهار پا یا عظیم الجثه بالدار  را در گذشته یا زمان حال مشاهده نکرده اند. هرگز مدرک یا شواهدی که بیانگر وجود موجودی که قابلیت بیرون فرستادن آتش از دهانش را داشته است ثابت نشده است. موجودی با چنین ویژگی هایی در هیچ کجای طبیعت و این کره خاکی وجود نداشته و ندارد. البته در بعضی موارد فسیل هایی از موجودات منقرض شده مشاهده شده است که شبیه اژدهای افسانه ای در داستان ها بوده است است، اما فاقد ویژگی های واقعی که اثبات کننده وجود اژدها می باشد بوده اند.

افسانه ها و داستان های روایت کننده اژدها فقط در بخش هایی از اروپا و آسیا یافت می شوند و بیشتر داستان های اژدها در آسیا شامل موجوداتی با جثه عظیم شبیه به مارها یا خزندگانی مانند تمساح بوده است. به هر حال حتی اگر ما گاهی می شنویم که فرهنگ ها در سراسر جهان دارای اسطوره ای به نام اژدها بوده اند، این فقط یک افسانه است و واقعیت ندارد.

آیا اژدها وجود دارد

اژدها در ایران نماد چیست ؟

ظاهر اژدها در تاریخ اساطیری کشور ما اشاره به موجودی زشت و پلید دارد که از یاران شیطان یا ابلیس است و قصد تباه کردن و نابودی سایر موجودات را دارد. از لحاظ لغوی کلمه اژدها در زبان فارسی اشاره به ماری بزرگ با دهانی باز و گشاد دارد. در افسانه های پارسی اما اژدها به عنوان موجودی شبیه به ماری بزرگ با دستان و پاهایی همانند شیر توصیف می شود که در برخی موارد بالدار بوده و قابلیت پرواز داشته و در برخی موارد از دهانش آتش خارج می شده است. در نهایت اینکه اژدها در افسانه های پارسی نماد شر و پلیدی و شیطان صفتی بوده و اشاره به موجودی دارد که قصد نابودی و از بین بردن افراد نیکو صفت یا پاک سرشت را داشته است.

 

منبع

livesciencel

wikipedia


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید