شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

بوفالو چیست؟ همه چیز درباره این حیوان وحشی

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به معرفی بوفالو این حیوان وحشی جنگل های آفریقا خواهیم پرداخت و پاسخ تمامی سوالات شما درباره این پستاندار شگفت انگیز را خواهیم داد. بوفالو چیست؟ بوفالو پستانداری از نژاد گاوها با شاخ هایی هلالی شکل است که جثه ای بزرگ دارد و معمولا وحشی می باشد. بوفالو […]

بوفالو آفریقایی
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به معرفی بوفالو این حیوان وحشی جنگل های آفریقا خواهیم پرداخت و پاسخ تمامی سوالات شما درباره این پستاندار شگفت انگیز را خواهیم داد.

بوفالو چیست؟

بوفالو پستانداری از نژاد گاوها با شاخ هایی هلالی شکل است که جثه ای بزرگ دارد و معمولا وحشی می باشد. بوفالو در فرهنگ فارسی به معنای گاو وحشی است و در بعضی موارد گاومیش نیز خوانده می شود. در واقع گاومیش با بوفالو تفاوتی ندارد. بوفالو نژادهای مختلفی دارد که معروف ترین آنها، بوفالوی آمریکایی و بوفالوی آفریقایی می باشند. متوسط عمر یک بوفالو، چیزی حدود ۲۵ سال است. در ادامه این مطلب، با سایر خصوصیات این حیوان وحشی آشنا خواهید شد.

بوفالو آفریقایی

یک بوفالوی آفریقایی

بوفالو نماد چیست؟

بوفالو در کشورها و فرهنگ های مختلف، معانی متفاوتی دارد، اما به طور کلی و در امریکای شمالی، بوفالو نمادی از شجاعت، مهربانی، قدرت و احترام است و یک نماد خانوادگی و اجتماعی به حساب می آید.

انواع بوفالو

بوفالوها در نژاد های مختلف و در گستره وسیعی از جغرافیا زندگی می کنند، اما معروف ترین نژاد های بوفالو شامل دو نژاد آمریکایی و آفریقایی می شوند که در ادامه به معرفی هرکدام از این دو نژاد به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

بوفالو آفریقایی

بوفالو آفریقایی یکی از معروف ترین نژادهای بوفالو می باشد که امکان اهلی کردن آن به هیچ وجه وجود ندارد. دلیل این قضیه، غیر قابل پیش بینی بودن رفتار این حیوان است. زیستگاه اصلی این نوع بوفالو در جنگل های آفریقا می باشد و می توان آن را در کنار شیر، خطرناک ترین پستاندار آفریقا نامید. موارد زیادی از کشته شدن انسان توسط بوفالوی آفریقایی در سال های اخیر گزارش شده است. یک بوفالوی آفریقایی قدی حدود ۱٫۵ متر و وزنی حدود ۹۰۰ کیلوگرم دارد و می تواند با سرعتی تا ۵۵ کیلومتر در ساعت، به دنباله طعمه خود بدود.

بوفالو آمریکایی

بوفالو آمریکایی یکی دیگر از نژادهای معروف بوفالو در جهان است که به آن گاومیش کوهان دار نیز گفته می شود. بوفالو آمریکایی در ناحیه گردن و بالاتنه خود دارای پوششی پرپشت از پشم می باشد. طول این پستاندار حدود ۲ متر و ۴۰ سانتی متر و وزن آن چیزی حدود ۹۰۰ کیلو گرم می باشد. بوفالو آمریکایی به عنوان بزرگترین پستاندار آمریکای شمالی شناخته شده است و علیرغم وزن زیادی که دارد با سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر بر ساعت می دود.

بوفالو آمریکایی

یک بوفالوی آمریکایی

قدرت بوفالو چقدر است؟

یک بوفالو به دلیل جثه بزرگ و وزن بالایی که دارد، رعب و وحشت را به دل سایر حیوانات جنگل و انسان ها راه می دهد. یک بوفالوی وحشی علیرغم این جثه بزرگ، می تواند با سرعتی حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت بدود و این سرعت چیزی حدود سه برابر سرعت دویدن انسان است. با این تفاسیر اگر یک بوفالوی وحشی به سمت شما حمله کند، به آسانی به شما خواهد رسید و با شاخ های تیز و هلالی شکلش شما را تکه تکه خواهد کرد. بوفالو یکی از پرقدرت ترین حیوانات جنگل در کنار شیر، ببر و خرس به حساب می آید.

بزرگترین بوفالو جهان

بوفالوی امریکایی بزرگترین بوفالوی موجود درجهان است. این بوفالو با طول و عرض نسبتا درشتی که دارد می تواند یک تهدید جدی برای هر حیوان یا انسانی در قلمرو خود باشد. از آنجایی که این بوفالو حدود ۱ تن وزن دارد، می تواند با شاخ هایش هر حیوانی را از پای در بیاورد.

خوراک بوفالو

بوفالوها عمدتا گیاهخوار هستند و غذای مورد علاقه آنها علف و گیاهان سبز موجود در جنگل ها و مراتع می باشد. برخی از آنها نیز که در مجاورت جلگه ها و رودخانه ها زندگی می کنند از گیاهان آبزی حاشیه رودخانه به عنوان غدا استفاده می کنند. در برخی موارد که بوفالوها علف یا گیاهی برای خوردن پیدا نمی کنند، از برگ درختان یا درختچه ها نیز تغذیه می کنند.

چرم بوفالو

چرم بوفالو که از پوست بوفالو تهیه می شود یکی از بهترین انواع چرم حیوانی از لحاظ مرغوبیت می باشد. چرم بوفالو به راحتی تمیز می شود و دارای یک سطح صاف و الیافی محکم است که این خاصیت از نفوذ هرگونه گرد و غبار به داخل الیاف آن جلوگیری می کند. از چرم بوفالو برای تهیه کفش، کمربند، کیف پول و یا در برخی موارد انواع پالتوهای زمستانی نیز استفاده می شود.

 

چرم بوفالو

یک کیف دستی تهیه شده از چرم بوفالو

پرورش بوفالو

به طور کلی محل زندگی بوفالوها در دشت ها، مراتع و چمنزارها و مکان هایی با آب و هوای معتدل می باشد. این مکان ها بهترین مکان برای پرورش بوفالو می باشند. پرورش بوفالو در برخی کشورهای آفریقایی و امریکا و کانادا رواج زیادی دارد. هرچند در کشور ایران پرورش بوفالو رواج چندانی ندارد، اما در بخش هایی از استان مازندران پرورش و اهلی سازی بوفالو انجام می شود.

 

 

منابع

wikipedia

buffalocollection

huntercourse

wikipedia


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید