جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

بیکینی زنانه کجاست؟ بیکینی اسلامی چیست؟

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که بیکینی زنانه کجاست و بیکینی اسلامی چیست و چرا باید بیکینی زنانه مو زدایی شود. بیکینی زنانه کجاست ؟ بیکینی زنانه در واقع یک لباس شنای دوتکه زنانه‌ است که قسمت بالاتنه آن مانند سینه ‌بند، سینه ها را پوشانده و بخش پایین […]

بیکینی زنانه کجاست
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که بیکینی زنانه کجاست و بیکینی اسلامی چیست و چرا باید بیکینی زنانه مو زدایی شود.

بیکینی زنانه کجاست ؟

بیکینی زنانه در واقع یک لباس شنای دوتکه زنانه‌ است که قسمت بالاتنه آن مانند سینه ‌بند، سینه ها را پوشانده و بخش پایین تنه آن از پشت، نشیمنگاه و از جلو، شرمگاه زن را می پوشاند. هنگامی که یک زن، بیکینی زنانه به تن می کند، ناف و دیگر قسمت‌های بدن او برهنه می‌ مانند. اندازه بالاتنه و پایین‌ تنه بیکینی زنانه با توجه به مدل بیکینی متفاوت است. البته این مدل بیکینی زنانه در غرب و کشورهای اروپایی رواج دارد و با پوشش زنان مسلمانان هنگام شنا کردن کاملا متفاوت است.

بیکینی زنانه کجاست

بیکینی اسلامی چیست ؟

در کشورهای اسلامی نظیر کشورهای عربی و کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران، بانوان هنگام شنا، از لباس شنای اسلامی یا به اصطلاح بورکینی استفاده می کنند. بورکینی نوعی بیکینی زنانه است که برای استفاده زنان مسلمان به هنگام شنا طراحی شده است. این لباس شنا، تمام بدن به غیر از صورت و کف دست و پا را می‌ پوشاند تا حجاب کاملی را برای زنان مسلمان که به شنا کردن علاقه دارند، فراهم آورد.

مزیت استفاده از بیکینی اسلامی

علاوه بر اینکه استفاده از بورکینی پیرو رعایت قوانین و شرعیات دین مبین اسلام  در راستای حفظ حجاب کامل برای بانوان مسلمان است، باید خاطر نشان کرد که برای جلوگیری از قرار گرفتن پوست در معرض تابش مستقیم آفتاب، استفاده از بورکینی توسط محققان و پزشکان متخصص پوست توصیه می شود. پوشیدن بورکینی هنگام شنا یا هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب در سواحل، خطر ابتلا به سرطان پوست را تا حد زیادی کاهش می دهد. استفاده از بیکینی زنانه اسلامی همچنین برای جلوگیری از آفتاب سوختگی یا آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش، توصیه می شود. قرار گرفتن مداوم پوست در معرض تابش آفتاب، می تواند منجر به پیری زودرس پوست  و افزایش بروز چین و چروک روی آن گردد.

بیکینی اسلامی

یک زن با بیکینی اسلامی (بورکینی)

لیزر بیکینی زنانه کجاست و معنی آن چیست ؟

موزدایی یا اپیلاسیون ناحیه بیکینی زنانه که با لیزر انجام می شود، فرآیندی است که طی آن به وسیله لیزر به از بین بردن موی زهار در ناحیه بیکینی بانوان می پردازد. لاین بیکینی زنانه به بخشی از بدن زنان گفته می شود که در داخل ران قرار گرفته و روی آن موی زهار می روید، این بخش از بدن توسط بیکینی های زنانه غیر اسلامی پوشش داده نمی شود. در اکثر کشورها و فرهنگ ها، مشاهده شدن موی زهار ناپسند و شرم ‌آور شمرده می شود و به همین علت بنا به دلایل بهداشتی، زیبایی یا فرهنگی، بانوان اقدام به موزدایی در ناحیه بیکینی به وسیله لیزر می کنند.

عوارض لیزر بیکینی برای دختران چیست ؟

بیشتر دختران مجردی که تجربه لیزر بیکینی را داشته اند، بر این باورهستند که این کار کاملا بی خطر است و درد زیادی ندارد. اما طبق گفته ها، بعضی از دختران پس از انجام لیزر بیکینی دچار آسیب های جزئی در ناحیه لیزر شده اند.

  • از جمله عوارض لیزر بیکینی درد کوتاه مدت ناحیه تناسلی و قرمزی و تورم ناحیه فوق می باشد. با این حال اما تمامی موارد ذکر شده ممکن است پس از گذشت چند ساعت تا چند روز از بین بروند.
  • با انجام لیزر بیکینی، ممکن است رنگ پوست ناحیه تناسلی شما تیره تر یا روشن تر شود. اگر از جمله افرادی هستید که در معرض آفتاب شدید قرار دارید یا رنگ پوست شما تیره می باشد، توصیه می شود تا کمتر خود را در معرض اشعه لیزر قرار دهید چرا که پوست شما حساس تر است.
  • در گذر زمان لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد تغیراتی در پوست شما شود. ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن یا سایر تغییرات در بافت پوست از جمله این تغییرات است.
  • در برخی موارد نیز امکان دارد که لیزر بیکینی عوارض جانبی کمیابی هم برای دختران در پی داشته باشد. تغییر رنگ موهای لیزر شده به رنگ خاکستری و یا افزایش شدید رشد مو در نزدیکی ناحیه لیزر شده، از جمله عوارضی است که بیشتر در اشخاصی با پوست تیره مشاهده می شود.

عوارض لیزر بیکینی برای دختر

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود ؟

با پیشرفت تکنولوژی دیگر لازم نیست نگران عوارضی همچون نازائی، سرطان، کاهش قدرت باروری و نظایر آن پس از انجام لیزر بیکینی باشید، زیرا اساس کار لیزر بر مبنای تابش پرتوهای نور است و نور لیزر هیچ آسیبی به شما نمی رساند.

امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی، بیشتر دستگاه های لیزر که برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرند، بدون درد هستند و فقط ممکن است احساس سوزش و گزگزشدگی کمی برای چند ساعت در ناحیه لیزر تجربه شود. از این رو لیزر بیکینی نه برای زنان و نه برای دختران به هیچ وجه خطر ناباروری را به همره نخواهد داشت و روشی کاملا امن برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی می باشد.

 

 

 منبع

wikipedia

definitions

medicalnewstoday


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید