سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

سوسیس شکاری چیست؟ قیمت و طرز تهیه سوسیس شکاری

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که سوسیس شکاری چیست و طرز تهیه و نحوه پخت آن به چه شکل است. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید. سوسیس شکاری چیست؟ سوسیس شکاری یک نوع سوسیس لهستانی است که به سوسیس شکارچی نیز معروف است. این سوسیس معمولا […]

سوسیس شکاری چیست
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که سوسیس شکاری چیست و طرز تهیه و نحوه پخت آن به چه شکل است. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید.

سوسیس شکاری چیست؟

سوسیس شکاری یک نوع سوسیس لهستانی است که به سوسیس شکارچی نیز معروف است. این سوسیس معمولا از گوشت خوک، نمک و فلفل تهیه می شود و پس از ترکیب این مواد باهم، آن را روی دود خشک می کنند تا یک طعم دودی ملایم نیز پیدا کند.

طول سوسیس شکاری تقریبا ۱۰ سانتی متر و قطر آن حدود ۲٫۵ سانتی متر است. برای تهیه سوسیس شکاری در کشورهای اسلامی، به جای گوشت خوک از گوشت گاو یا گوساله استفاده می شود. این سوسیس همانطور که از نام آن پیداست، مورد علاقه شکارچیان، ماهیگیران و همه افرادی است که در فضای باز قصد پخت سوسیس شکاری و لذت بردن از طعم بی نظیر آن را دارند.

سوسیس شکاری چیست

یک نوع سوسیس شکاری تهیه شده با گوشت خوک

طرز تهیه سوسیس شکاری به چه شکل است؟

برای تهیه سوسیس شکاری در کشور ما از گوشت گاو یا گوساله به عنوان ماده اصلی استفاده می شود. در فرآیند تهیه سوسیس شکاری، گوشت چرخ کرده گاو یا گوساله را با روغن نباتی، نمک، فلفل و پودر سیر مخلوط نموده و پس از ترکیب نمودن و خشک کردن این مواد، آن را در بافت روده گوسفند پیچیده و به بازار عرضه می کنند.

پخت سوسیس شکاری چگونه انجام می شود؟

حال که متوجه شدید سوسیس شکاری چیست ، بد نیست تا با نحوه پخت و سرو آن نیز آشنا شوید. پخت سوسیس شکاری در دل طبیعت و در خلال یک سفر یا پیک نیک آخر هفته، یکی از لذت بخش ترین کارهاست. ساندویچ سوسیس شکاری یکی از خوشمزه ترین ساندویچ های تهیه شده با سوسیس می باشد که اگر با سس باربیکیو سرو شود، عطر و طعم آن را دو چندان می کند.

برای پخت سوسیس شکاری به دو صورت می توانید عمل کنید. روش اول به سیخ کشیدن و کباب نمودن آن رو منقل یا بابیکیو می باشد و روش دوم آن؛ پیچیدن حلقه های سوسیس شکاری لای فویل و قرار دادن فویل در میان ذغال، جهت ذغالی نمودن آن می باشد.

بهترین چاشنی برای این سوسیس، پنیر چدار یا پنیر گودای آب شده و یا سس باربیکیو یا خردل می باشد.

پخت سوسیس شکاری

ذغالی کردن سوسیس شکاری روی باربیکیو

قیمت سوسیس شکاری در بازار چقدر است؟

قیمت سوسیس شکاری با توجه به نوع برند و درصد استفاده از گوشت در آن می تواند متفاوت باشد. از ویژگی های اصلی سوسیس شکاری، درصد بالای گوشت مورد استفاده در فرآیند تهیه و تولید آن می باشد، به نحوی که این میزان بین ۷۰ تا ۹۰ درصد متغیر است و همین قضیه سبب بالاتر بودن قیمت سوسیس شکاری در قیاس با سایر انواع سوسیس می باشد

 

منبع:

wikipedia


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید