سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چیست؟ بخشنامه جدید تاکسیرانی

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چیست و بخشنامه جدید تاکسیرانی در این رابطه چه می گوید. شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چگونه خواهد بود؟ شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ یکی از جدی ترین بحث هایی است که با توجه به […]

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چیست و بخشنامه جدید تاکسیرانی در این رابطه چه می گوید.

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چگونه خواهد بود؟

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ یکی از جدی ترین بحث هایی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش مشکلات اقتصادی، داغ تر از همیشه دنبال می شود. در این مطلب از مجله آنلاین شلپ قصد داریم تا به طور کامل شما را در جریان جزئیات و شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ قرار دهیم، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹

بخشنامه جدید تاکسیرانی در سال ۹۹ چه می گوید؟

بخشنامه جدید تاکسیرانی در سال ۹۹ می گوید که سهم تاکسیرانی از حمل و نقل عمومی شهری ۲۵ درصد است و بر این اساس تعداد تاکسی های موجود در هر شهر بر مبنای جمعیت، مساحت و نیاز و ظرفیت آن شهر تعیین می گردد. در شهر تهران حدود ۸۰ هزار تاکسی وجود دارد که به نظر می رسد ظرفیت تاکسیرانی در شهر تهران اشباع شده است و جایی برای ثبت نام تاکسی جدید نمی ماند. البته افراد متقاضی که شرایط اولیه ثبت نام تاکسی را در سایر شهرهای غیر از تهران دارا می باشند، می توانند به سازمان تاکسیرانی شهر خود مراجعه و جهت ثبت نام اقدام نمایند.

در شهر تهران هم البته هنوز راهکارهایی جهت ورود به ناوگان تاکسیرانی در سال ۹۹ وجود دارد. یکی از این راهکارها خرید تاکسی از راننده تاکسی هایی است که به دلیل تغییر شغل، قصد فروش تاکسی خود را دارند. اگر ساکن تهران هستید، می توانید با مراجعه به “سایت دیوار” و بخش “فروش سواری” ، اشخاصی را که آگهی فروش تاکسی خود را در دیوار ثبت کرده اند، پیدا کرده و با آنها تماس بگیرید تا از شرایط خرید تاکسی فوق آگاه شوید.

شرایط گرفتن تاکسی در سال ۹۹ چیست؟

  • خرید تاکسی
  • متاهل بودن
  • دارا بودن گواهینامه معتبر پایه ۲
  • داشتن سن حداقل ۲۳ سال و حداکثر ۵۰ سال
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • عدم سوء پیشینه و اعتیاد
  • داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت
  • ارائه گواهی سلامت جسم و روان
  • امضای تعهد نامه رعایت شئونات اخلاقی

 

اگر شرایط بالا را دارا می باشید، لحظه ای برای ثبت نام در تاکسیرانی درنگ نکنید، چرا که شما قادرید تا به عنوان یک راننده تاکسی در خدمت ناوگان عمومی شهر خود باشید.

بخشنامه جدید تاکسیرانی

نکته مهم در مورد خرید تاکسی از سایر رانندگان

در انتها بد نیست تا این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد خرید تاکسی از راننده دیگری که تاکسی خود را برای فروش گذاشته است را دارید، باید این کار را کاملا زیر نظر تاکسیرانی و با طی نمودن مراحل قانونی انجام دهید تا دچار مشکل و دردسر نشوید. برای سهولت این کار، می توانید به سایت رسمی سازمان تاکسیرانی شهر خود مراجعه و درخواست خرید تاکسی را ثبت نمایید.

 

 

منبع:

irtu


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید