جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه؟ بخشنامه سال ۹۹

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه و نحوه اجرای آن چگونه می باشد و هدف از اجرای آن چیست. طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه ؟ طرح زوج و فرد از درب منزل طرحی است که بر […]

طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه و نحوه اجرای آن چگونه می باشد و هدف از اجرای آن چیست.

طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه

طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه ؟

طرح زوج و فرد از درب منزل طرحی است که بر اساس آن تمامی دارنندگان خودروهای شخصی با توجه به شماره پلاک خودروشان (زوج یا فرد) قادر به تردد در سطح شهر خواهند بود. طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی اینکه اگر خودروی شما زوج می باشد، فقط در روزهای زوج هفته یعنی شنبه، دوشنبه و چهارشنبه و اگر خودروی شما فرد می باشد، فقط در روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه قادر به تردد در معابر شهری با خودروتان خواهید بود.

نحوه اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل

طرح زوج و فرد از درب منزل از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۸ همان روز اجرا و طی آن، از تردد خودروهای غیر مجاز توسط پلیس ممانعت و در صورت مشاهده هرگونه تردد غیرمجاز، راننده خاطی با جریمه و اعمال قانون مواجه خواهد شد. در طرح زوج و فرد از درب منزل، در صورتی که پلاک خودرو شما به طور مثال فرد باشد، تحت هیچ شرایطی حتی در معابر محلی، فرعی و نزدیک به منطقه سکونت خود نیز در روزهای زوج هفته قادر به تردد نخواهید بود و در صورت مشاهده توسط دوربین های راهنمایی و رانندگی یا پلیس، با جریمه روبرو خواهید شد.

نکته: طرح زوج و فرد از درب منزل در روزهای جمعه و تعطیل رسمی اجرا نخواهد شد و در روزهای پنجشنبه تا ساعت ۱ ظهر اجرا می گردد.

جریمه طرح زوج و فرد از درب منزل در سال ۹۹ چقدر است؟

جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح زوج و فرد از درب منزل ۲۰ هزار تومان است و خودروهای متخلفی که توسط دوربین های پلیس شناسایی می شوند، به صورت هوشمند جریمه می گردند و در مناطقی که فاقد دوربین های هوشمند است، اعمال قانون توسط ماموران راهنمایی و رانندگی انجام می گردد.

طرح زوج و فرد از درب منزل یعنی چه

هدف از اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل چیست؟

به طور کلی هدف از اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل کنترل وضعیت آلودگی هوا در شهرهای آلوده کشور می باشد و مجاز بودن تردد خودروهای با پلاک زوج در روزهای زوج هفته به این معنی نیست که تمامی خودروهای فوق برای تردد به خیابان ها و معابر شهری سرازیر شوند و این انتظار از مردم می رود که در راستای کاهش آلودگی هوا و رعایت قوانین، تا حد امکان و در مواقع غیرضروری از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده نکنند.

 

 

منبع

isna

 

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید