سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

عبادتگاه یهودیان کجاست؟ اسم عبادتگاه یهودیان چیست؟

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که عبادتگاه یهودیان کجاست و اسم آن چیست. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. عبادتگاه یهودیان کجاست؟ عبادتگاه یهودیان محلی است که در بین پیروان یهودیت آن را “کنیسه” می نامند. البته مکان مقدس یهودیان معبد اورشلیم نام دارد. این معبد برای […]

عبادتگاه یهودیان
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که عبادتگاه یهودیان کجاست و اسم آن چیست. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

عبادتگاه یهودیان کجاست؟

عبادتگاه یهودیان محلی است که در بین پیروان یهودیت آن را “کنیسه” می نامند. البته مکان مقدس یهودیان معبد اورشلیم نام دارد. این معبد برای یهودیان مکانی مقدس و مبداء پرستش یهودیت می باشد. این معبد در شهر قدیمی اورشلیم، در خاک فلسطین اشغالی واقع شده است. این معبد در میان یهودیان به معبد مقدس نیز مشهور است.

عبادتگاه یهودیان

نمایی از یک کنیسه

اسم عبادتگاه یهودیان چیست؟

اسم عبادتگاه یهودیان “کنیسه” می باشد. کنیسه ها در واقع  فضاهای تقدیس شده ای هستند که برای عبادت کردن، خواندن کتب مقدس عبری و تورات، مطالعه آزاد و برگزاری اجتماعات مورد استفاده قرار می گیرند. البته بنا به گفته بزرگان یهود، حضور در کنیسه برای عبادت امری ضروری نیست. یهودیان معتقد هستند که عبادت جمعی را می توان در هر جایی که ده یهودی  دور هم جمع شوند، انجام داد. عبادت همچنین می تواند به تنهایی یا با کمتر از ده نفر نیز در هر مکانی انجام شود. کنیسه از نظر عملکردهای خاص آیینی و عبادی، جایگاهی نظیر جایگاه مسجد برای مسلمانان را دارد.

نکات مهم درباره عبادتگاه یهودیان

روز شنبه در دین یهودیت، روز تعطیل و آخر هفته یهودیان می باشد. یهودیان همیشه شنبه ها برای عبادت به معابد و کنیسه ها می روند. یهودیان معتقد در این روز ویژه، همگی به صورت دست جمعی و با پای پیاده به سمت عبادتگاه یهودیان یعنی کنیسه می ‌روند. معمولا یهودیان در کنیسه به خواندن نماز (نماز مخصوص یهودیان) می پردازند و پس از عبادت به خانه بر می گردند و معمولا در این روز به دیدار دوستان و آشنایان رفته و یا برای شام و ناهار مهمان دعوت می‌ کنند. یهودیان در این روز کارهایی مانند؛ شخم زدن، پاشیدن بذر، آشپزی، شست و شو، خیاطی، شکار کردن، ذبح و قصابی، نمک زدن به گوشت و خاموش کردن آتش را خوش یمن می دانند.

کنیسه

نمای داخلی یک کنیسه

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید