جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

لژ سواری چیست؟ بررسی ویژگی ها و خطرات

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که ورزش لژ سواری چیست و این ورزش مهیج چه ویژگی ها، قوانین و خطراتی دارد. لژ سواری چیست؟ لژ سواری یک رشته ورزشی زمستانی و المپیکی می باشد که با استفاده از یک سورتمه کوچک که معمولا یک یا دو نفر را را […]

لژ سواری چیست
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که ورزش لژ سواری چیست و این ورزش مهیج چه ویژگی ها، قوانین و خطراتی دارد.

لژ سواری چیست؟

لژ سواری یک رشته ورزشی زمستانی و المپیکی می باشد که با استفاده از یک سورتمه کوچک که معمولا یک یا دو نفر را را حمل می کند انجام می گیرد. لژ سوار معمولا به صورت خوابیده روی سورتمه قرار گرفته و وزن خود را به عقب وارد می کند. سورتمه در این ورزش هیچ ترمزی نداشته و لژ سوار به کمک دو قطعه که در زیر کفش های او قرار می گیرد و از جنس فولاد می باشد برای تغییر مسیر و یا ترمز سورتمه کمک می گیرد. سرعت حرکت لژ سوار در حین لژ سواری به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت نیز می رسد که همین قضیه سبب هیجان انگیز بودن و پر خطر بودن این رشته ورزشی می باشد. حال که متوجه شدید لژ سواری چیست بد نیست با انواع ماده های این رشته ورزشی و خطرات آن نیز آشنا شوید.

لژ سواری چیست

انواع ماده های لژ سواری

شش رشته لژ سواری به صورت کلی وجود دارد:

  • تک نفره مردان
  • دونفره مردان
  • تک نفره زنان
  • دونفره زنان
  • تیمی زنان
  • تیمی مردان

این رشته در چندین رده سنی مختلف و در رده های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود.

لژسواری چیست

ویژگی های یک ورزشکار لژ سواری چیست ؟

یک ورزشکار لژ سوار برای حفظ تعادل، به آمادگی ذهنی و جسمی  بالایی نیاز دارد. یک لژ سوار از نظر جسمی باید دارای عضلات قوی گردن، قفسه سینه، شکم و ران باشد. لژ سواران معمولا تمرینات قدرتی خاصی را برای افزایش آمادگی جسمانی انجام می دهند تا در سرعت بالا و در برابر چرخش های تند سورتمه، دچار آسیب نشوند.

لژسواری چیست

خطرات لژ سواری چیست ؟

مانند بسیاری از ورزش های زمستانی، لژ سواری نیز خطراتی دارد. اگرچه بیشتر صدمات حین لژ سواری شامل ضربات، کبودی ها و کوفتگی ها می شود اما گاهی ممکن است فرد دچار انواع شکستگی ها و یا حتی ضربه مغزی نیز گردد. در گذشته نیز مواردی از مرگ لژ سواران در اثر ضربات شدید وارده به سر و ضایعات مغزی نیز مشاهده شده است.

 

منبع

wikipedia

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید