شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

میتینگ چیست و هدف از برگزاری آن چه می باشد؟

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که یک میتینگ چیست و هدف از برگزاری آن چه می باشد. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید. معنای میتینگ چیست ؟ از نظر لغوی واژه میتینگ (meeting) به معنای گردهمایی، تجمع، جلسه و یا دور هم جمع شدن می باشد. […]

میتینگ چیست
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که یک میتینگ چیست و هدف از برگزاری آن چه می باشد. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید.

معنای میتینگ چیست ؟

از نظر لغوی واژه میتینگ (meeting) به معنای گردهمایی، تجمع، جلسه و یا دور هم جمع شدن می باشد. این تجمع می تواند متشکل از چند نفر یا ده ها نفر باشد و جهت انجام یک جلسه کاری و یا یک دورهمی غیر کاری و دوستانه ترتیب داده شود.

میتینگ چیست

نمایی از یک میتینگ کاری

هدف از برگزاری یک میتینگ چیست ؟

هدف از برگزاری یک میتینگ در واقع این است که دو یا چندین نفر و در برخی موارد ده ها نفر دور هم جمع شده و مورد یک موضوع خاص به بحث و تبادل نظر بپردازند. معمولا میتینگ های کاری در اجتماعی دو یا سه نفره برگزار می شوند و موضوع اصلی بحث، حول محور مسائل کاری می گردد.

اما در میتینگ های دوستانه که معمولا تعداد افراد شرکت کننده بیشتر است، شرکت کنندگان به قصد گذراندن اوقات فراغت و آشنایی با افراد جدید در آن شرکت می کنند. یک میتینگ می تواند شامل یک بحث جمعی میان شرکت کنندگان باشد و یا در آن یک نفر به عنوان ایجاد کننده میتینگ، راجع به یک موضوع خاص به سخنرانی یا حرف زدن بپردازد.

محل برگزاری میتینگ کجاست ؟

محل برگزاری یک میتینگ بسته به نوع و موضوع آن و همچنین تعداد اعضای شرکت کننده در آن می تواند متغیر باشد. برای مثال یک میتینگ کاری که میان دو یا سه نفر برگزار می شود، می تواند در مکان هایی نظیر یک کافه، کافی شاپ، رستوران و یا حتی دفتر کار برگزار گردد.

میتینگ های غیر کاری و دوستانه که امروزه در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام رواج زیادی دارد، معمولا به دعوت یک شخص و در یک مکان عمومی نظیر یک پارک و یا یک کافه بزرگ برگزار می گردد. جمعیت شرکت کننده در میتینگ های دوستانه بسته به موضوع آن می تواند از چندین نفر تا ده ها نفر متغیر باشد.

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید