جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

ناسا چیست و چه کارهایی انجام می دهد؟

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که ناسا چیست و چه کارهایی انجام می دهد. با ما در ادامه این مطلب جذاب و خواندنی همراه باشید. ناسا چیست ؟ ناسا (NASA) مخفف سازمان ملی هوانوردی و فضایی (National Aeronautics and Space Administration) است. ناسا یک آژانس دولتی ایالات متحده آمریکا […]

ناسا چیست
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که ناسا چیست و چه کارهایی انجام می دهد. با ما در ادامه این مطلب جذاب و خواندنی همراه باشید.

ناسا چیست ؟

ناسا (NASA) مخفف سازمان ملی هوانوردی و فضایی (National Aeronautics and Space Administration) است. ناسا یک آژانس دولتی ایالات متحده آمریکا می باشد که مسئولیت علوم و فناوری مربوط به هوا و فضا را بر عهده دارد. ناسا در تاریخ ۱ اکتبر ۱۹۵۸ آغاز به کار کرد. این آژانس برای نظارت بر تحقیقات فضایی و هوانوردی ایالات متحده ایجاد شده است. ناسا در سالیان اخیر دستاوردهای پر شماری داشته است، اما شاید مهمترین دستاورد تاریخ ناسا، فرستادن اولین انسان (نیل آرمسترانگ) به کره ماه در سال ۱۹۶۹ میلادی باشد.

ناسا چیست

ناسا چه کاری انجام می دهد ؟

بسیاری از مردم چیزی در مورد کار ناسا نمی دانند. فضانوردان و دانشمندان ناسا همواره در حال انجام تحقیقات علمی می باشند. ارسال ماهواره ها به فضا، به دانشمندان کمک می کند تا درباره زمین و دیگر سیارات اطلاعات بیشتری کسب کنند. کاوشگرهای فضایی نیز با هدف مطالعه دقیق منظومه شمسی به فضا فرستاده می شوند.  ناسا همچنین در حال آغاز یک برنامه جدید برای اعزام انسانها به کاوش در ماه و مریخ است.

علاوه بر این موارد، ناسا کارهای دیگری نیز انجام می دهد. این آژانس آنچه را که آموخته است به اشتراک می گذارد تا اطلاعات آن بتواند زندگی را برای مردم دنیا آسان تر کند. ناسا همچنین آموزش هایی را برای کمک به معلمان برای یادگیری روش های جدید آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ارائه می دهد. این آژانس همچنین دانشجویان را در ماموریت های ناسا درگیر می کند تا به آنها کمک کند دانسته های جدیدی را یاد بگیرند.

رئیس ناسا کیست ؟

سرپرست یا رئیس ناسا توسط رئیس جمهور آمریکا معرفی شده و با رای در سنا تایید می شود. در حال حاضر جیمز فردریک (James Frederick) (متولد ۱۵ ژوئن ۱۹۷۵) که یک سیاستمدار آمریکایی است به عنوان رئیس آژانس هوانوردی و فضایی ملی (ناسا) فعالیت می کند. وی در تاریخ ۱ سپتامبر سال ۲۰۱۷، توسط دونالد ترامپ به مجلس سنا معرفی شد و در ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ توسط مجلس سنا تایید شد.

رئیس ناسا

جیمز فردریک رئیس کنونی ناسا

سایت ناسا و بررسی اخبار ناسا

آدرس سایت رسمی ناسا: www.nasa.gov

شما می توانید برای ارتباط با ناسا و دنبال کردن اخبار ناسا به بخش های متنوع سایت ناسا مراجعه کنید. این سایت شامل بخش های زیر می باشد:

  • آخرین اخبار ناسا: آخرین اخبار روز فضایی
  • ایستگاه فضایی بین المللی: بررسی اجمالی؛ تصاویر، فیلم ها، خدمه و ماموریت ها
  • ناسا لایو: پخش مستقیم تلویزیون اینترنتی ناسا
  • برای دانش آموزان: کارورزی ناسا، باشگاه کودکان ناسا، کلاس های آموزش عالی
  • تصاویر ناسا: جدیدترین تصاویر، فیلم ها و اخبار ارسال شده از فضا به زمین
  • زمین: تصاویر زمین، وضعیت آب و هوا، خطرات و سایر موارد

 

منابع

nasa

britannica

coolcosmos


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید