یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

چرا ایسلند ارتش ندارد و چرا هلند زندانی ندارد؟

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که چرا ایسلند ارتش ندارد و چرا هلند زندانی ندارد. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید. چرا ایسلند ارتش ندارد؟ چرا ایسلند ارتش ندارد و چرا این کشور علیرغم عدم وجود یک ارتش رسمی، در ناتو عضویت دارد؟ این یک سوال […]

چرا ایسلند ارتش ندارد
بدون دیدگاه

در این مطلب از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که چرا ایسلند ارتش ندارد و چرا هلند زندانی ندارد. با ما در ادامه این مطلب جذاب همراه باشید.

چرا ایسلند ارتش ندارد؟

چرا ایسلند ارتش ندارد و چرا این کشور علیرغم عدم وجود یک ارتش رسمی، در ناتو عضویت دارد؟ این یک سوال مهم است و در پاسخ به آن باید گفت که ایسلند از سال ۱۹۴۹ و پس از سالها بی طرفی به یکی از اعضای بنیانگذار ناتو تبدیل شد. امروزه همه ناتو را به عنوان ارتشی بی طرف که برای برقراری صلح و مبارزه با ناملایمات در سراسر جهان تلاش می کند، می شناسند.

اما چرا ایسلند برای حراست از مرزهایش ارتشی مستقل و رسمی ندارد؟ جمعیت کم ایسلند باعث شده تا ایجاد یک ارتش قوی و منظم کاری دشوار و نشدنی باشد، از این رو ایسلند هیچ ارتشی به صورت رسمی ندارد.

چرا ایسلند ارتش ندارد

اگر ایسلند ارتش ندارد، وظیفه دفاع از کشور بر عهده کیست؟

همان طور که گفتیم کشور ایسلند هیچ ارتش دائمی و رسمی ندارد و واضح ترین دلیل آن این است که جمعیت ایسلند برای داشتن یک ارتش توانمند بسیار اندک است. ایسلند یک گارد ساحلی قوی و مجهز دارد که این گارد در واقع نقش ارتش را ایفا نموده و از مرزهای آبی ایسلند محافظت می کند.

این گارد ساحلی به ایستگاه های راداری، سلاح های سبک، توپ های دریایی و ضد هوایی مسلح است. ایسلند همچنین دارای یگان امنیت ملی و نیروهای ویژه کمیسر ملی که تنها پلیس مسلح در ایسلند هستند، می باشد.

اما اگر کسی به ایسلند حمله کند چه اتفاقی می افتد؟

ایسلند با هر کشوری که در ناتو عضویت دارد، توافقنامه های نظامی بسته است و این کشورها موظفند تا در صورت بروز هرگونه هجوم یا تنشی، از تمامیت ارضی ایسلند در برابر مهاجمان دفاع کنند. با توجه به این که ایسلند ارتش مستقل ندارد اما کشورهای عضو ناتو وظیفه محافظت از ایسلند را در زمان وقوع جنگ احتمالی عهده دار هستند.

چرا هلند زندانی ندارد؟

مکانی که نه محکومی در آن وجود دارد و نه زندان، چیزی کمتر از مدینه فاضله نخواهد بود، بهشتی روی زمین، جایی که تمام انسان ها نیز آرزو می کنند تا در آنجا زندگی کنند. با این حال هلند کشوری است که زندانی ندارد و مدت هاست که با تغییر سیاست هایش، سعی در بهبود امنیت و آرامش اجتماعی نموده است.

بر اساس گزارش های خبری، هلند بسیاری از زندان های خود را بسته و دلیل این اتفاق الهام بخش، نرخ پایین حبس است که همان نرخ قرار دادن یک شهروند مجرم در پشت میله های زندان است. با توجه به تعطیلی زندان ها در هلند، این کشور در سال های اخیر و در زمینه تشویق ورود توریست ها به هلند و تقویت گردشگری گام بلندی برداشته است.

چرا هلند زندانی ندارد

با مجرمان در هلند چگونه برخورد می شود؟

هلند یکی از کشورهایی است که به توانبخشی مجرمان برای کمک به زندگی بهتر به جای مجازات کردن آنها پشت میله های زندان اعتقاد دارد. طبق یک نظرسنجی، با ترویج این سیاست در هلند، تقریبا نیمی از مجرمین از انجام هرگونه جرمی در سال ۲۰۱۸ در کشور هلند خودداری کردند.

هلند از برچسب گذاری الکترونیکی برای کنترل فعالیت های مجرمین استفاده می کند. یک پابند الکترونیکی که مانند یک قلاب به مچ پای مجرم بسته می شود و هر گونه فعالیت شخص را ضبط می کند. بسیاری از مجرمان در هلند با این پابند الکترونیکی متصل به بدن خود آزاد می شوند و اجازه می گیرند تا در جامعه زندگی معمول خود را از سر بگیرند. این روشی است که مقامات هلند آن را برای اصلاح مجرمین به وسیله نظارت بر آنها اجرا می کند.

 

 

منبع:

timesofindia.indiatimes

bluecarrenta


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید