جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود؟ دلیل محدودیت ها

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود و دلیل محدودیت های امکانات پزشکی در قطب جنوب چیست. چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود؟ از آنجایی که منابع پزشکی در قطب جنوب محدود است و هیچ بیمارستان عمومی، داروخانه یا مطب پزشکی در […]

چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود
بدون دیدگاه

در این مقاله از مجله آنلاین شلپ به شما خواهیم گفت که چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود و دلیل محدودیت های امکانات پزشکی در قطب جنوب چیست.

چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود

چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود؟

از آنجایی که منابع پزشکی در قطب جنوب محدود است و هیچ بیمارستان عمومی، داروخانه یا مطب پزشکی در آن وجود ندارد، معمولا در قطب جنوب هیچ عمل جراحی انجام نمی شود. کشتی ها و پایگاه های تحقیقاتی که در قطب جنوب اسکان دارند، معمولا دارای یک پزشک یا پرستار با تجهیزات محدود و برای درمان های سر پایی هستند. در واقع دلیل اصلی اینکه چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود این است که امکانات پزشکی در آنجا محدود است و دلیل این محدودیت دشواری حمل و نقل و جابجایی و انتقال تجهیزات پزشکی به قطب جنوب به دلیل دوری مسافت و همچنین محدویت های شدید درمانی و دارویی به دلیل سرمای طاقت فرسای قطب جنوب است.

در آوردن دندان عقل و آپاندیس قبل از سفر به قطب جنوب

یکی از قوانین مهم سفر به قطب جنوب این است که شما قبل از سفر به قطب جنوب حتی در صورتی که هیچ مشکل پزشکی یا دندانپزشکی نداشته باشید نیز باید دندان عقل خود را کشیده و آپاندیس خود را با جراحی خارج کنید. دلیل این امر دقیقا همان دلیلی است که در پاسخ به این سوال که چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود به آن پرداختیم. کمبود امکانات پزشکی اصلی ترین دلیل این قانون مهم برای سفر به قطب جنوب است.

چرا در قطب جنوب جراحی انجام نمیشود

اما چرا دندان عقل و آپاندیس

دلیل اصلی کشیدن دندان عقل این است که این دندان مشکل ساز ترین دندان در افراد بالغ بوده و می تواند در هوای سرد و طاقت فرسای قطب جنوب هر نوع فشار وعفونتی را تشدید کند و موجبات ناراحتی فرد و تخریب و پوسیدگی سایر دندان های مجاور شود، از این رو قبل از سفر به قطب جنوب باید دندان های عقل خود را حتما بکشید. عمل برداشتن آپاندیس نیز به این دلیل قبل از سفر به قطب جنوب باید انجام شود که آپاندکتومی که جراحی ناشی از آپاندیسیت حاد می باشد، پر تکرار ترین و رایج ترین عمل جراحی در سطح جهان است و در صورت عود کردن آن، حتما فرد باید فورا تحت جراحی قرار گیرد.

 

منبع

medil


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید