یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست؟

چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ در این مطلب با ذکر ۱۰ دلیل به شما خواهیم گفت که دلیل پرطرفدار بودن و محبوبیت فوتبال چیست. چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ چرا شما عاشق فوتبال هستید ؟ […]

چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست
بدون دیدگاه

چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ در این مطلب با ذکر ۱۰ دلیل به شما خواهیم گفت که دلیل پرطرفدار بودن و محبوبیت فوتبال چیست.

چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟

چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ چرا شما عاشق فوتبال هستید ؟ چرا همه مردم در طول سال در تکاپوی دنبال کردن نتایج تیم محبوبشان هستند ؟ فوتبال چه تفاوتی با سایر ورزش ها دارد که سبب می شود صدها میلیون نفر در سراسر جهان تعقیب کننده نتایج و اتفاقات پیرامون آن باشند ؟ پاسخ تمام این سوالات را در این مطلب از مجله آنلاین شلپ و با ذکر ۱۰ دلیل منطقی به شما خواهیم داد، پس با ما تا انتها همراه باشید.

چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست

۱۰ دلیل برای اثبات محبوبیت فوتبال

در ادامه ۱۰ دلیل که سبب شده فوتبال به پرطرفدار ترین ورزش جهان تبدیل شود را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱- آسان و ارزان است

در شرایطی که امکان انجام بسیاری از ورزش ها به دلیل شرایط سخت و لباس و تجهیزات گران قیمتی که دارند، برای عموم مردم ممکن نیست، فوتبال یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین ورزش های دنیاست و شما فقط و فقط با خریدن یک توپ پلاستیکی می توانید در کوچه، خیابان، جنگل، ساحل یا هر مکان دیگری با دوستانتان به فوتبال بازی کردن بپردازید.

این آسان و ارزان بودن فوتبال سبب می شود تا هر کسی در طول عمر خود حداقل یک بار فوتبال بازی کرده باشد و هنگام تماشای یک مسابقه فوتبال از طریق تلویزیون، بتواند با بازیکنان درون زمین همذات پنداری کند.

 چرا فوتبال جذاب است

۲- هر کسی می تواند در آن موفق شود

اگر شما قصد ورود به رشته بسکتبال را داشته باشید باید دارای قد بلندی باشید، ورود به رشته دوچرخه سواری یا دو و میدانی استقامت بالایی را می طلبد و موفقیت در ورزش های رزمی نیازمند آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری بدنی بالایی می باشد، اما فوتبال با تمام ورزش ها متمایز است و هر شخصی با هر فیزیک بدنی می تواند در آن موفق شود.

لیونل مسی بازیکنی ریز جثه با ۱۷۰ سانتیمتر قد و کریستیانو رونالدو فوتبالیستی با توده عضلانی بالا و قدی حدود ۱۸۵ سانتیمتراست، اما هر دو از ستارگان عصر حاضر فوتبال در جهان هستند و نکته جالب اینجاست که از لحاظ فیزیکی هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. این مساله گواه این مدعاست که هر کسی با هر قد و جثه ای می تواند وارد فوتبال شده و در آن به قله موفقیت دست یابد.

چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست

۳- ورزشی ایمن و کم خطر است

اتومبیلرانی یکی از ورش هایی است که حوادث زیادی را در پی دارد، دوچرخه سواری نیز همیشه دستخوش اتفاقات ناگواری بوده است، ورزش هایی زمستانی نظیر اسکی نیز یکی از ورزش های پر خطر محسوب می شوند، حتما بارها رها شدن وزنه از دستان یک وزنه بردار و آسیب دیدگی جدی وی را در مسابقات رسمی دیده اید، با همه این ها فوتبال اما جزء ورزش های ایمن و کم خطر محسوب می شود و آسیب دیدگی بازیکنان در آن بیشتر از جانب خودشان و در حین بازی ممکن است رخ بدهد و شکل برگزاری یک مسابقه فوتبال به طور کلی نمی تواند خطرناک باشد.

 چرا فوتبال را دوست داریم

۴- هواداران پر شور و متعهدی دارد

هیچ ورزشی در سراسر جهان هوادارانی پرشور و متعهد به مانند فوتبال ندارد. هواداران بسیاری از ورزش های جهان، مقطعی و دوره ای هستند و تعهد کافی را برای پیگیری تیم دلخواه خود در شرایط سخت ندارند، در حالی که هواداران یک تیم فوتبال با تیم محبوبشان زندگی می کنند، زیر برف و باران به ورزشگاه می روند و از شهری به شهر دیگر یا کشوری به کشور دیگر برای حمایت از تیم محبوبشان در ورزشگاه، سفر می کنند. تعهد تماشگران به تیم های فوتبال مثال زدنی و بی بدلیل است.

 چرا فوتبال را دوست داریم

۵- تورنمت ها و لیگ های جذابی دارد

بسیاری از رشته های ورزشی در جهان دارای لیگ های مشخص و واحدی نیستند و مسابقات آنها منوط به المپیک و تورنمت های جهانی می شود. این در شرایطی است که بیش از ۲۰۰ کشوری که عضو فدراسیون جهانی فوتبال فیفا هستند، دارای لیگ های داخلی منظمی می باشند که در طول سال برگزار می گردد. لالیگا (لیگ فوتبال اسپانیا) و پریمر لیگ (لیگ فوتبال انگلیس) از پرطرفدار ترین لیگ های فوتبال دنیا به حساب می آیند.

همچنین وجود تورنمت های بزرگی نظیر جام جهانی فوتبال که پر بیننده ترین رویداد ورزشی دنیاست و یا چمپیونز لیگ که با کیفیت ترین تورنمت فوتبالی جهان است، فوتبال را به ورزشی پرطرفدار و محبوب در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

 چرا فوتبال مهم است

۶- غیر قابل پیش بینی و شگفت انگیز است

با وجود اینکه روزانه ده ها مسابقه فوتبال در سراسر جهان برگزار می گردد، محال است که از لحاظ آمار، شکل بازی، نحوه به ثمر رسیدن گل ها و حوادث و اتفاقات رخ داده در زمین، دو مسابقه فوتبال کاملا شبیه بهم باشند. در بسیاری از ورزش های جهان اختلاف بین تیم های قدرتمند با تیم های ضعیف بسیار زیاد است و محال است که مثلا تیم بسکتبال ایران با وجود اینکه قهرمان قاره آسیاست، موفق به شکست تیم بسکتبال صربستان که یکی از قدرت های بسکتبال جهان است شود.

اما در جام جهانی ۲۰۱۸ دیدیم که ایران در یک بازی دلاورانه موفق به متوقف کردن پرتغال قهرمان اروپا و یکی از بهترین تیم های جهان شد و این غیر قابل پیش بینی بودن فوتبال یکی دیگر از دلایل پر طرفدار بودن و محبوبیت آن است.

چرا فوتبال پر طرفدار ترین ورزش دنیاست

۷- بازیکنان زیاد و زمین بزرگی دارد

بسیاری از رشته ورزشی انفرادی می باشند و در آنها هر تیم از یک بازیکن تشکیل می شود. بسیاری از ورزش های تیمی نظیر بسکتبال، والیبال یا هندبال نیز وجود دارند که در آنها هر تیم از ۵ یا ۶ بازیکن تشکیل می شود، اما فوتبال ورزشی است که در آن هرتیم ۱۱ بازیکن در زمین دارد و با احتساب بازیکنان تعویضی، ۱۴ بازیکن از هر تیم می توانند در یک مسابقه فوتبال بازی کنند و در مجموع دو تیم می توانند از ۲۸ بازیکن در خلال یک بازی بهره ببرند.

ابعاد زمین فوتبال بر خلاف بسیاری از ورزش ها نظیر والیبال و بسکتبال، بسیار بزرگ و وسیع است و یک استادیوم بزرگ میزبان برگزاری یک مسابقه فوتبال است. به علاوه اینکه فوتبال در ۹۰ دقیقه برگزار می شود و در برخی موارد تا ۱۲۰ دقیقه نیز ادامه پیدا می کند. این وسیع بودن زمین بازی و بیشتر بودن تعداد بازیکنان می تواند حوادث و اتفاقات زیادی را رقم بزند که در ورزش های دیگر به دلیل کوچک تر بودن زمین و کم بودن تعداد بازیکنان امکان آن نیست.

 چرا فوتبال ورزش محبوبی است

۸- میزان خشونت در آن پایین است

فوتبال قوانین سختگیرانه ای در قبال خشونت بازیکنان درون زمین دارد و در مقایسه با بسیاری از رشته های ورزشی میزان خشونت آن پایین تر است. در بسیاری از رشته های ورزشی اگر بازیکنی به دلیل خطا یا حرکت غیر ورزشی از زمین اخراج شود، می تواند پس از چند دقیقه مجددا به زمین برگردد.

اما در فوتبال بازیکنی که از زمین اخراج شده، نه تنها از ادامه بازی منع می شود بلکه از بازی بعد نیز محروم شده و در برخی مواقع بسته به شدت یا نوع خطا و حرکت غیر ورزشی که انجام داده است می تواند محرومیت طولانی تری را نیز تجربه کند. این قوانین سختگیرانه سبب می شود تا میزان خشونت در فوتبال به طرز قابل توجهی کاهش یافته و بازیکنان به دقت مراقب رفتار و کردار خود در زمین بازی و در مواجهه با داور و بازیکنان حریف باشند.

 چرا فوتبال ورزش محبوبی است

۹- دربی ها و نقل و انتقالات هیجان انگیزی دارد

از آنجایی که فوتبال هواداران پرشوری دارد، نقل و انتقالات و جابجایی بازیکنان از تیمی به تیم دیگر نیز بسیار جذاب و در برخی موارد تنش زا می باشد. برای مثال انتقال کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۸ از رئال مادرید به یوونتوس با واکنش های بسیاری همراه بود و یا خبر جدایی لیونل مسی در تابستان ۲۰۲۰ که به یکی از داغ ترین اخبار در فضای مجازی تبدیل شد از جمله این نمونه هاست.

برگزاری دربی ها و مسابقه بین دو تیم که طرفداران بسیاری دارند نیز از جمله جذابیت های فوتبال است. بزرگترین دربی جهان بین آث میلان و اینتر میلان در ایتالیا و منچستر سیتی و منچستر یونایتد در انگلیس برگزار می گردد و ال کلاسیکو گل بازی های فوتبال جهان که دو بار در سال بین بارسلونا و رئال مادرید در اسپانیا برگزار شده و ده ها میلیون نفر را در پای تلویزیون میخکوب می کند، از جمله پر مخاطب ترین مسابقات فوتبال در دنیا هستند. برگزاری دربی ها و نقل و انتقالات بازیکنان از تیمی به تیم دیگر، با چاشنی کری خوانی هواداران، جلوه ای جذاب وهیجان انگیز به فوتبال می بخشد.

 دلایل محبوبیت فوتبال

۱۰- توقف ناپذیر و همیشگی است

فوتبال توقف ناپذیر و همیشگی است و در انواع شرایط اقلیمی و محیطی برگزار می گردد و مردم را به دنبال خود به ورزشگاه ها می کشاند. مهم نیست که در افریقا زندگی می کنید یا آسیا، اهل برزیل هستید یا ایران، کشور شما سرد سیر است یا گرمسیر، مسلمان هستید یا مسیحی، هوا بارانی است است یا برفی، زمستان است یا تابستان، فوتبال در همه جای جهان و در تمام طول سال بی وقفه ادامه دارد و روز به روز بر تعداد عاشقان آن افزوده می شود.

 دلایل محبوبیت فوتبال

 

حال متوجه شدید چرا فوتبال محبوب ترین و پر طرفدار ترین ورزش دنیاست ؟ نظر شما چیست؟

 


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید