دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مجله شلپ

نوشته کامل

جت شخصی چیست و چه کسانی دارند؟ + قیمت خرید و اجاره در ایران

جت شخصی در ایران فروخته میشود؟ قیمت خرید یا کرایه جت شخصی چقدر است و در دنیا چه کسانی جت خودشان را دارند؟ آیا علی دایی جت شخصی دارد؟ در ادامه شما را با لیست افرادی که جت دارند آشنا خواهیم کرد. جت شخصی از جمله وسایل نقلیه لاکچری است که سبب شده مالکان این […]

جت شخصی
بدون دیدگاه

جت شخصی در ایران فروخته میشود؟ قیمت خرید یا کرایه جت شخصی چقدر است و در دنیا چه کسانی جت خودشان را دارند؟ آیا علی دایی جت شخصی دارد؟ در ادامه شما را با لیست افرادی که جت دارند آشنا خواهیم کرد.

جت شخصی

جت شخصی از جمله وسایل نقلیه لاکچری است که سبب شده مالکان این وسیله قابلیت تردد در خطوط هوایی را بدون دغدغه های سفرهای هوایی با هواپیماهای تجاری داشته باشند.

این وسیله نقلیه اگرچه بسیار گرانقیمت می باشد، اما برخی از سلبریتی ها برای سفرهای خود از جت شخصی استفاده می کنند. البته بسیاری از شرکت ها امکان کرایه این وسیله را نیز فراهم نموده اند.

جت شخصی چیست

جت شخصی نوعی هواپیمای اختصاصی است که می توان از شرکت های مختلف کرایه نمود. در واقع همانطور که افراد می توانند برای مراسمات یا سفرهای خاص اتومبیل های لاکچری کرایه کنند، به همان صورت نیز می توانند برای بسیاری از مسافرت های خاص خود بویژه سفرهای تجاری جت شخصی کرایه کنند.

برخی از خطوط هوایی که ارائه دهنده انواع خدمات هوایی هستند، جت شخصی نیز کرایه می دهند. سرعت پرواز این جت ها با سرعت پرواز های تجاری تفاوتی ندارند. تنها مسئله ای که سرعت پرواز را در این نوع سفر کاهش می دهد، کاهش زمان پروسه چک این و بررسی بار و چمدان می باشد. بطور کلی در هنگام پرواز با جت شخصی باید ۱۵ دقیقه قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. اما در پرواز های معمولی ۲ تا ۳ ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه بود.

به علاوه در هنگام رسیدن به مقصد نیز نیازی به انتظار برای دریافت چندان ها نیست. از طرفی یکی از مزیت های سفر با جت شخصی این است که خودتان می توانید برنامه ریزی سفر خود را انجام دهید و نوع جت خود را با توجه به نوع سفر، تعداد همسفران و مقصد تعیین نمایید.

همچنین تنها محدودیت بار و چمدان در این سفر فضای داخلی جت می باشد. محدودیت هایی نظیر حمل مایعات نیز در این نوع سفر وجود ندارد. امنیت سفر با این نوع هواپیما نیز بسیار بالا است. چرا که اغلب هواپیماهای جت شخصی جدید و مدرن می باشند.

چه کسانی جت شخصی دارند

سلبریتی ها و چهره های شناخته شده در دنیای ورزش، هنر و سینما از جمله کسانی هستند که علاوه بر داشتن موتورسیکلت ها و اتومبیل های لاکچری برای سفرهای راه دور خود از جت شخصی خود استفاده می کنند.

یکی از شاخص ترین هنرپیشه های خارجی که دارای درآمد نجومی و یک جت شخصی به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار می باشد، دواین جانسون است. این هنرپیشه در ابتدا یک قهرمان کشتی کج بوده و بعدها وارد دنیای سینما شد.

فلوید می ودر یک بوکسر حرفه است که تاکنون باخت را تجربه نکرده است! این بوکسر تاکنون در ۵۰ مسابقه شرکت نموده و در هر ۵۰ مسابقه پیروز میدان بوده است. این موضوع سبب شده که فلوید یکی از پردرآمد ترین ورزشکاران باشد. در میان اموال و دارایی های این ورزشکار یک جت شخصی نیز وجود دارد.

البته ورزشکاران دیگری نظیر لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و نیمار نیز از جت شخصی خود برای سفرهای مختلف استفاده می کنند. در میان ورزشکاران ایرانی سردار آزمون از جمله فوتبالیست هایی است که با درخشش در باشگاه زنیت اسم و رسم بسیاری پیدا نمود و در حال حاضر مالک یک جت شخصی می باشد.

بسیاری از هنرمندان نظیر آمیتاب باچان، جکی چان، تام کروز، جان تراولتا، جیم کری، جی زی نیز از جمله سلبریتی هایی هستند که مالک جت شخصی می باشند.

البته برخی از فعالان عرصه اقتصاد و تجارت نظیر استیو جابز، مارک کیوبن، وارن بافت و ولید بن طلال نیز در دسته دارندگان جت شخصی قرار دارند.

جت شخصی در ایران

جت شخصی علی دایی

در میان تمام ورزش ها، فوتبال جزو درآمدزا ترین ورزش ها است. تقریبا اکثر فوتبالیست های معروف از درآمدهای نجومی برخوردار هستند و علاوه بر داشتن خانه های لاکچری از انواع وسایل نقلیه لوکس و البته شخصی استفاده می کنند. انواع موتور سیکلت، ماشین، قایق و حتی جت شخصی از جمله اموالی است که در میان دارایی های این ستاره های فوتبال قابل مشاهده است.

بطور مثال ستاره هایی نظیر مسی، رونالدو و نیمار از جمله فوتبالیست های خارجی هستند که جت شخصی دارند. در ایران نیز سردار آزمون جزو فوتبالیست هایی است که در اینستاگرام خود عکس هایی از جت شخصی و لاکچری خود پست نموده است. اما در مورد آقای دایی شایعاتی در این خصوص منتشر شده بوده که اطلاعات مستندی در این مورد نتوانستیم پیدا کنیم.

قیمت جت شخصی ارزان

جت شخصی از جمله وسایل نقلیه گران قیمت می باشد. تقریبا قیمت یک جت شخصی در حدود چندین میلیون دلار است. بنابراین تنها افراد اندکی در جهان توانایی مالی خرید این وسیله را دارند. اما استفاده از آن علاقه مندان بسیاری دارد. به خصوص بسیاری از تجار علاقه مند هستند که در سفرهای کاری خود از جت شخصی استفاده کنند. این دسته از افراد می توانند از جت های شخصی کرایه ای استفاده کنند.

برخی از ایرلاین ها به ارائه این خدمت می پردازند. هزینه سفر با جت شخصی بستگی به مسافتی دارد که فرد می خواهد مسافرت کند. بطور کلی هزینه سفر با جت شخصی به صورت ساعتی محاسبه می شود و در حدود ۳۵ تا ۹۰ میلیون تومان می باشد.

این تفاوت قیمت به علت خدمات و امکانات مختلفی است که هر جت شخصی ممکن است داشته باشد.

مجوز جت شخصی در ایران

در ایران سازمان هواپیمایی کشور تاکنون تنها تردد هواپیماهای سبک شخصی را مجاز اعلام نموده است. این هواپیماها تنها ظرفیت دو نفر را دارند و همین موضوع باعث شده که خانواده ها استقبال زیادی از این محصول نکنند.

برای استفاده از این هواپیماهای شخصی فرد نیاز دارد که مجوز پرواز اخذ کند. برای دریافت مجوز پرواز فرد حدود ۵۰ ساعت آموزش پرواز و ۴۰ ساعت کلاس تئوری را سپری خواهد نمود.

البته برای هر سفر داخلی باید از یک روز قبل به فرودگاه اعلام نماید و برای سفرهای خارجی یک هفته قبل باید هماهنگی ها انجام شود.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

نظرتان را بنویسید

Array