دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مجله شلپ

نوشته کامل

بهترین زمان برای خواندن دعای نادعلی

توسل به دعا برای برآورده شدن حاجات همواره در میان مسلمین رواج داشته است. یکی از ادعیه مجرب برای رفع گرفتاری و طلب حاجات ختم دعای نادعلی است. دعای نادعلی به دو صورت کوتاه و بلند نقل شده که با نام دعای نادعلی صغیر و نادعلی کبیر شناخته می شود. ختم این دعا برای برآورده […]

نادعلی
۲ دیدگاه

توسل به دعا برای برآورده شدن حاجات همواره در میان مسلمین رواج داشته است. یکی از ادعیه مجرب برای رفع گرفتاری و طلب حاجات ختم دعای نادعلی است. دعای نادعلی به دو صورت کوتاه و بلند نقل شده که با نام دعای نادعلی صغیر و نادعلی کبیر شناخته می شود.

ختم این دعا برای برآورده شدن حاجات فوری، تسهیل در امور ازدواج و تسخیر قلوب بسیار مجرب است. در ادامه همراه ما از مجله شلپ باشید تا با تمام فواید این دعا آشنا شوید.

نادعلی

بهترین زمان برای خواندن دعای نادعلی

دعای نادعلی یکی از ادعیه مجرب در کتب ادعیه شیعیان است که به منظور رفع گرفتاری و طلب حاجت به طرق مختلف خوانده و ختم می شود. ختم این دعا برای برآورده شدن حاجات مختلف راهگشا خواهد بود و بسیار مجرب است. معمولا ختم دعای نادعلی برای طلب حاجات، رفع گرفتاری، رفع اختلافات زناشویی، تسخیر قلب و غیره توصیه می شود. از آنجایی که ختم نادعلی به دلایل مختلف انجام می شود. روش های ختم این دعا نیز متفاوت است.

بطور کلی به تعداد دفعات که باید دعا خوانده شود، نحوه و زمان خواندن دعا و اذکار و اعمال قبل و بعد از دعا ختم دعا گفته می شود. تمامی این جزئیات در گرفتن نتیجه از انجام ختم دعا بسیار با اهمیت است. بنابراین حتما جزئیات ذکر شده در مورد نحوه انجام ختم را با دقت انجام دهید.

دعای نادعلی برای حاجت فوری

دعای نادعلی یکی از ادعیه مجرب در وصف مولا علی علیه السلام است. این دعا در دو نوع دعای نادعلی کبیر و دعای نادعلی صغیر در روایات مختلف وجود دارد. معمولا شیعیان به منظور رفع گرفتاری و برطرف شدن حاجات فوری به ختم دعای نادعلی صغیر و کبیر متوسل می شوند. هر کدام از این دو دعا روش ختم مخصوص به خود را دارند.

توصیه شده است که برای طلب حاجات فوری دعای نادعلی کبیر را بخوانید، در حالی که عبارت یا علی را ۱۰۰ مرتبه تکرار کنید. از استاد کشمیری (ره) نیز نقل شده است که هر بار در نجف گرفتاری بر ایشان حادث می شده است. به صحن با صفای امیر مومنین می رفتند و دعای نادعلی کبیر را با تکرار ۱۰۰ بار یا علی می خواندند. به لطف پروردگار و عنایت امام علی علیه السلام گرفتاری برطرف می شده است.

البته می توان برای برآورده شدن حاجات فوری از ختم نادعلی صغیر نیز بهره برد. روش ختم این دعا به این صورت است که باید ۳ روز پشت سر هم هر روز ۱۱۰ مرتبه دعای نادعلی صغیر خوانده شود. متن دعای نادعلی صغیر به شرح زیر است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

نَادِ عَلِیًّا مَظْهَرَالْعَجائِبِ تَجِدْهُ عَوْنًا لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلَّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی

بِعَظَمَتِکَ یا اَللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدُ بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ

دعای نادعلی

دعای نادعلی برای ازدواج (ختم نادعلی برای ازدواج)

ازدواج سنت نبوی و کامل کننده دین انسان است. هر زن و مرد مسلمانی آرزو دارد که با همسفری صالح و شایسته سفر زندگی خود را پشت سر بگذراند. به همین علت ازدواج یکی از مهمترین مسائل زندگی هر فردی به شمار می رود. یکی از ختم های مجرب برای ازدواج ختم نادعلی می باشد. گاهی برخی از افراد برای ازدواج با فرد خاصی با مشکلاتی مواجه می شوند که نمی توانند به راحتی آن را حل نمایند. ختم دعای نادعلی برای تسهیل امور ازدواج بسیار راهگشا می باشد. البته طرق ختم متفاوتی برای نادعلی جهت آسان شدن ازدواج مطرح شده است.

یکی از روش هایی که می توان از آن بهره برد، این است که شب جمعه رو به قبله نشسته و بعد از نماز عشا دعای نادعلی خوانده شود. سپس صبح روز بعد یعنی صبح روز جمعه ۱۰۰۰ مرتبه ذکر اَسْتَغفرالله، ۱۰۰ مرتبه ذکر الحَمْدُللهِ رَبِّ العٰالَمین و ۱۴ مرتبه صلوات فرستاده شود.

روش دیگر این است که ۱۱۰ بار به نیت حروف ابجد اسم مولای متقیان دعای نادعلی خوانده شده و از خداوند بخواهید که ازدواج شما را با شخص مورد نظرتان آسان گرداند.

دعای نادعلی برای تسخیر قلب

برای دعای نادعلی هفتصد خاصیت برشمرده شده است. یکی از این خواص تسخیر قلوب است. به جهت تسخیر قلب شخص خاص دو روش برای ختم این دعا وجود دارد که می توان از آن ها بهره برد. این دو روش از اغلب کتب شیعه نقل شده است.

در روش اول باید دعای نادعلی ۳ بار خوانده شده و بر تمام اعضای خود دمیده شود. در این صورت اگر با شخص مورد نظر روبرو شوید، قلب رو را تسخیر کرده و محبت او را جلب می کنید.

در روش دیگه باید دعای نادعلی کبیر را ۱۴ مرتبه در شب جمعه به نام فرد مورد نظر بخوانید. ان شاالله قلب فرد مورد نظر در مورد شما مهربان خواهد شد و محبت شما در دل او خواهد نشست.

متن دعای نادعلی با خط درشت

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم.

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُاَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُ یاقاهِرَالعَدُوّ یاواِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِوَاِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

۲ نظر برای نوشته “بهترین زمان برای خواندن دعای نادعلی”

  1. علی گفت:

    آقای محترم!!!
    این چه وضعیه عکسی که به عنوان ناد علی گذاشتید پر از غلط هستش و تحریف به حساب میاد و عوارض جانبی بسیار بدی برایتان خواهد داشت اگر آن را برندارید.
    سریعا به برداشتن آن اقدام کنید وگرنه عواقب بدی خواهد داشت این تحریف

نظرتان را بنویسید

Array