یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

مجله شلپ

نوشته کامل

من یک طراح لوگو هستم چطور پروژه بگیرم؟

سعی کردیم تا جای ممکن در این مقاله بفهمیم که یک طراح لوگو چگونه پروژه بگیرد و آمدیم ۴ روش برای جذب پروژه طراحی لوگو که کاربردی هستند را لیست کردیم. یکی از دغدغه های مهم برای همه جوانان که در رشته ها و حرفه های مختلف تحصیل کرده اند، پیدا کردن کار و گرفتن […]

روش های جذب مشتری طراحی لوگو
بدون دیدگاه

سعی کردیم تا جای ممکن در این مقاله بفهمیم که یک طراح لوگو چگونه پروژه بگیرد و آمدیم ۴ روش برای جذب پروژه طراحی لوگو که کاربردی هستند را لیست کردیم.

یکی از دغدغه های مهم برای همه جوانان که در رشته ها و حرفه های مختلف تحصیل کرده اند، پیدا کردن کار و گرفتن پروژه است. این موضوع تقریبا در مورد همه مشاغل، از جمله طراحان لوگو نیز صدق می کند. در صورتی که همه ما می دانیم، طراحی لوگو یکی از مهم ترین مراحل و اصولی ترین اقداماتی است که صاحبان مشاغل و کسب و کارهای مختلف باید برای آن اقدام کنند.

چرا که طراحی لوگو حرفه ای ، تاثیر ویژه ای در برند سازی، افزایش ترغیب، اعتماد مشتریان و رشد سریع تر کسب و کار می شود. با این وجود، طراحان لوگو امروزه با دغدغه و چالش گرفتن پروژه و کار کردن در این زمینه روبرو هستند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم، به روش های جذب پروژه لوگو بپردازیم.

 

روش های جذب مشتری طراحی لوگو

روش های جذب مشتری طراحی لوگو

همان طور که می دانید در اکثر مشاغل و حرفه های مختلف رقبای زیادی وجود دارند که وجود و فعالیت آن ها ممکن است برای طراحان لوگو یا سایر مشاغل دیگر نگران کننده باشد.

در صورتی که اگر کمی دقت داشته باشید و هدف خود را روی طراحی لوگوی حرفه ای قرار دهید، پس از مدت کوتاهی می توانید مشتریان را جذب کرده و آن ها را برای سفارش طراحی لوگو ترغیب کنید.

در واقع یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود کسب و کارها اقدام به طراحی لوگو کنند، مزایای زیادی است که برای آن ها به همراه دارد و یکی از مهم ترین مزایا بهبود روند برند سازی است.

اما با توجه به این که نکته اصلی در این جا روش های جذب پروژه لوگو است، به بررسی روش های مهم و مختلف در این زمینه می پردازیم. روش های جذب مشتری و گرفتن پروژه لوگو شامل موارد زیر است:

 

من یک طراح لوگو هستم چطور پروژه بگیرم؟

۱٫ ثبت نام در سایت های کاریابی

یکی از بهترین روش های مطمئن و خوبی که با استفاده از آن می توانید شانس خود را برای گرفتن پروژه طراحی لوگو افزایش دهید، ثبت نام کردن در سایت های کاریابی است.

خوشبختانه پلتفرم ها و سایت های مختلفی در این زمینه وجود دارد که کافی است مشخصات خود که شامل نام و نام خانوادگی، مهارت، سابقه کار، مدرک تحصیلی، و روزمه خود است، را درون این سایت ها بارگذاری کنید.

سپس در صورتی که کارفرما و شرکت های مختلف برای طراحی لوگو نیاز به طراح لوگو داشته باشند، تیکت درخواست آن ها به صورت ایمیل یا پیامک برای شما ارسال شده و می توانید رزومه کامل تر خود را با کارفرما به اشتراک بگذارید.

 

۲٫ فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام

خوشبختانه امروزه امکان نصب و فعالیت در شبکه های اجتماعی به راحتی برای همه کاربران فراهم شده است. در واقع با نصب و فعالیت در شبکه های اجتماعی بدون محدودیت می توانید در آن به صورت جدی فعالیت کنید.

برای مثال در اینستاگرام بستری فراهم شده تا انواع طراحی لوگو حرفه ای شده توسط خودتان در این پلتفرم ها به اشتراک بگذارید.

هر کدام از شبکه های اجتماعی مزایا و قابلیت های منحصر به فرد و زیادی دارد که با استفاده از آن ها می توانید با مشتریان و مخاطبین خود به صورت مداوم ارتباط داشته باشید.

اینستاگرام یکی از بهترین شبکه های اجتماعی پر طرفدار است که مخاطبین و کاربران زیادی در آن فعالیت می کنند. برای مثال می توانید با برگزار کردن لایو به صورت زنده اقدام به طراحی لوگو و طراحی طرح های گرافیکی مختلف نمایید.

زمانی که مخاطبین و مشتریان نیز سابقه کار و نمونه طراحی لوگو حرفه ای شما را مشاهده کنند با اعتماد بیشتری پروژه طراحی لوگو را به شما می سپارند.

 

۳٫ راه اندازی سایت شخصی

یکی از روش های مطمئن و رایج دیگر برای این که پروژه های طراحی لوگو را از طرف مشتریان خود جذب کنید و به نوعی شناخته شوید، راه اندازی کردن وب سایت شخصی است.

برای راه اندازی سایت کافی است به صورت اختصاصی اقدام به طراحی سایت متناسب با حرفه خود کرده و سپس نمونه کارهای مختلف خود را در آن منتشر کنید.

زمانی که یک مشتری یا مخاطب به سایت شما مراجعه کرده و نمونه کارهای شما را مشاهده کند، با رغبت و شناخت بیشتری، برای شروع همکاری با شما ترغیب می شود.

 

۴٫ انجام تبلیغات

یکی دیگر از روش های رایج برای جذب مشتری طراحی لوگو، انجام تبلیغات است. برای انجام تبلیغات نیز روش های مختلفی وجود دارد که شامل طراحی و پخش تراکت به صورت حضوری و در مکان های مختلف است.

همچنین با طراحی بنر، و منتشر کردن آن در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف، می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید. همچنین امکان نصب کردن بنر به صورت حضوری و در مکان های مناسب نیز تاثیر زیادی در جذب مشتری و کسب و کارهایی که قصد و نیاز به طراحی لوگو دارند، نیز روش مناسب و بسیار کاربردی است.

 

کلام آخر

امروزه افراد مختلف با چالش و دغدغه های مهمی برای شروع به کار کردن و جذب پروژه دارند. این موضوع در مورد طراحان لوگو نیز وجود دارند.

به همین دلیل در این مقاله به بررسی و معرفی روش های جدب پروژه لوگو پرداختیم تا بر اساس علاقه و مهارتی که دارید، با انجام یکی از روش های ذکر شده بتوانید شروع به کار کنید.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

نظرتان را بنویسید

Array