شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

مجله شلپ

نوشته کامل

طریقه نصب کفپوش آشپزخانه چگونه است؟

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است و بایستی همیشه طراحی زیبایی را برای آن در نظر گرفت. با توجه به آن که افراد ساعات زیادی از روز را در آشپزخانه صرف پخت و تهیه غذاهای مختلف می کنند این فضا باید طراحی دلنشینی داشته و افراد با حضور در این […]

طریقه نصب کفپوش آشپزخانه چگونه است؟
بدون دیدگاه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است و بایستی همیشه طراحی زیبایی را برای آن در نظر گرفت. با توجه به آن که افراد ساعات زیادی از روز را در آشپزخانه صرف پخت و تهیه غذاهای مختلف می کنند

این فضا باید طراحی دلنشینی داشته و افراد با حضور در این بخش از خانه حس خوبی داشته باشند. در طراحی داخلی یک آشپزخانه یکی از مهم ترین المان ها که شاید کمتر به آن پرداخته شده کفپوش است.

طریقه نصب کفپوش آشپزخانه چگونه است؟

افراد نیاز است تا از طریق یک راهنمای خرید کفپوش منزل، در بین کفپوش های مختلف، بهترین کفپوش را برای آشپزخانه خود انتخاب نموده تا بیشترین زیبایی را به قلب خانه ببخشد. تنوع کفپوش ها این امکان را به شما خواهد داد تا با توجه به طراحی داخلی آشپزخانه بهترین کفپوش را برای آن انتخاب کنید. اما مسئله بعدی که به اندازه خرید کفپوش اهمیت دارد، نحوه نصب کفپوش آشپزخانه است. معمولاً کفپوش ها به راحتی قابل نصب هستند و شما به سادگی و با درنظرگیری برخی از نکات به خوبی از عهده این کار برخواهید آمد. اگر شما نیز می خواهید بدانید طریقه نصب کفپوش آشپزخانه چگونه است با ما همراه باشید:

نحوه نصب کفپوش آشپزخانه

هیچ نگران نباشید شما به راحتی با چسب مناسب در نصب کفپوش قادر هستید کفپوش ها را کف آشپزخانه نصب کنید. کفپوش های پی وی سی معمولاً به صورت رولی و تایل عرضه می شوند که البته نصب هر دو به سادگی امکان پذیر است. این کفپوش ها با توجه به خاصیت ضدآبی که داشته یک انتخاب بسیار عالی برای آشپزخانه هستند. در ادامه با هم صفر تا صد نصب کفپوش آشپزخانه را یاد خواهیم گرفت:

آماده سازی کف برای نصب کفپوش

پیش از هر کاری نیاز است که کف کاملاً برای نصب کفپوش آماده شود. اگر سطح زیرین صاف و یکدست است نیازی به زیرسازی نیست و شما می توانید روی سرامیک، سیمان، سنگ یا… که هیچ درزی نداشته و به خوبی نصب شده اند نیز نصب کفپوش آشپزخانه را انجام دهید. اما برای سطوح نامسطح باید حتماً زیرسازی انجام شود در غیراینصورت کیفیت و دوام کفپوش تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

معمولاً به منظور زیرسازی کفپوش آشپزخانه نیاز است که از ترکیب پودر سیمان و چسب بتن استفاده کنید. این مخلوط را در حالی که بافت رقیقی داشته با کاردک به خوبی روی سطح کار پخش نمایید تا سطحی صاف ایجاد شود.

نصب کفپوش آشپزخانه

به جای خرید کفپوش چوبی مناسب برای خانه شما می توانید انواع کفپوش پی وی سی طرح چوب را برای آشپزخانه خود تهیه کنید تا بیشترین دوام را برای شما داشته باشند. این کفپوش همانطور که گفته شد نصب بسیار آسانی دارد و شما بعد از زیرسازی و تمیز کردن سطح، می توانید کفپوش هایی که ۲۴ ساعت قبل در محیط قرار گرفته اند را با استفاده از چسب صنعتی مخصوص نصب کفپوش، را کف آشپزخانه نصب کنید. انعطاف بالای این کفپوش ها این امکان را به شما خواهد داد تا به راحتی با ابزار آن ها را برش داده و به همین دلیل برای بازسازی آشپزخانه بهترین گزینه هستند چرا که می توانید در بخش هایی مانند پایه های کابینت ها آن ها را برش داده و اجرای کاری بسیار شیک و ظریف داشته باشید.

چند نکته در مورد چسب کفپوش آشپزخانه

  • این چسب ها از آن جایی که بر پایه تینر هستند خیلی زود خشک و سفت می شوند و به همین دلیل نیاز است که در نصب، سرعت عمل بیشتری خرج دهید.
  • همچنین مراقب باشید که این چسب به سطح کفپوش مالیده نشود و در صورت بروز این اتفاق حتماً خیلی زود آن را تمیز کنید تا به رنگ کفپوش آسیبی نزند.
  • نکته دیگری که حتماً باید در مورد چسب مخصوص نصب کفپوش بدانید خطر آن برای سیستم تنفسی است. از این رو حتماً در زمان استفاده از آن پنجره ها را باز گذاشته و دستگاه تهویه را روشن کنید.

نصب قرنیز پی وی سی

بعد از آن که کفپوش ها به خوبی چسبانده شدند برای دوام و زیبایی هر چه بیشتر کار می توانید در گوشه های دیوار از قرنیز پی وی سی استفاده کنید. این قرنیز را باید متناسب با طرح و رنگ کفپوش پی وی سی انتخاب نمایید.

بعد از نصب کفپوش آشپزخانه چه کار کنیم؟

بعد از انجام مراحل نصب کفپوش آشپزخانه، باید برای آن که کفپوش به طور کامل خشک شود ۴۸ به آن زمان دهید. در طی این مدت به هیچ عنوان نباید چیدمان وسایل آشپزخانه را انجام دهید. این کفپوش نیازی به پولیش، ساب و… ندارد و تنها کافی است با یک تی مرطوب گرد و خاک آن را بگیرید.

حرف آخر

کفپوش آشپزخانه نصب سریعی داشته و به دلیل آن که برای نصب آن از چسب استفاده می شود در سریع ترین زمان ممکن قابل نصب است. در این مطلب با هم یاد گرفتیم که چطور کفپوش را کف آشپزخانه نصب کنیم. با توجه به آن که چسباندن کفپوش ها باید خیلی سریع و پیش از خشک شدن چسب انجام شود در صورتی که فکر می کنید سرعت عمل لازم برای این کار را ندارید می توانید از یک نصاب حرفه ای کفپوش آشپزخانه کمک گرفته تا به سرعت این کار را برای شما انجام دهد.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

نظرتان را بنویسید

Array