یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

چرا باید در استخر مایو بپوشیم؟

چرا اجبارا باید در استخر از مایو استفاده کنیم؟ علت پوشیدن مایو در استخر چیست؟ در این نوشته از مجله شلپ دلیل پوشیدن مایو بجای شورت و سایر لباس ها را بررسی میکنیم.   شنا از جمله ورزش های کم هزینه ، تابستانی و مفید برای سلامتی است که در تثبیت فشار خون و افزایش […]

چرا باید مایو بپوشیم
بدون دیدگاه

چرا اجبارا باید در استخر از مایو استفاده کنیم؟ علت پوشیدن مایو در استخر چیست؟ در این نوشته از مجله شلپ دلیل پوشیدن مایو بجای شورت و سایر لباس ها را بررسی میکنیم.

چرا باید مایو بپوشیم

 

شنا از جمله ورزش های کم هزینه ، تابستانی و مفید برای سلامتی است که در تثبیت فشار خون و افزایش توانایی سیستم های قلبی عروقی اثر گذار است و فواید بسیاری برای اعضای بدن دارد. برای حضور در استخر به وسایل خاص زیادی نیاز نیست ولی برخی از وسایل خاص این ورزش شامل مایو ، لباس و کلاه مخصوص شنا ، عینک شنا و گوش گیر و دماغ گیر است که مهمترین این وسایل مایو است چون بدون داشتن مایو در استخر ، با شلوارک یا شورت اجازه ورود به آب به شما داده نمیشود.

علت پوشیدن مایو در استخر

مایو چیست؟‌‌

مایو یا لباس شنا نوعی لباس است که برای شنا کردن از آن استفاده میشود. در ساخت مایو معمولا از الیاف مصنوعی یا نایلون استفاده میشود. یک مایو خوب نباید هیچگونه پستی و بلندی داشته باشد و در سایز مناسب انتخاب شده باشد تا نه تنگ باشد و نه گشاد.

علت استفاده از مایو در استخر

 

انواع مایو

مایو زنانه در ۴ مدل یک تکه ، دو تکه ، سه تکه و اسلامی میباشد که مایو های دو تکه در بسیاری از استخر ها ممنوع شده است. مایو مردانه در دو نوع رکابی و پاچه دار وجود دارد.

علت پوشیدن مایو بجای شورت

 

چرا باید از مایو در استخر استفاده کنیم؟

بهتر است برای شنا کردن از مایو و لباس های مربوط به شنا استفاده شود چون در سرعت و کیفیت شنا تاثیر گذار است. استفاده از مایو در استخر باعث کاهش حساسیت های پوستی میشود. در استخرها برای زنان حتما باید از کلاه مو و برای مردان از مایو استفاده شود. در ادامه این مطلب از مجله شلپ ، چندین دلیل قانع کننده برای اجبار به استفاده از مایو بجای شورت و شلوارک و غیره میاوریم.

  • لباس های معمولی برای شنا ساخته نشده اند و با توجه به جنسی که دارند (پنبه و غیره) ، هنگام تماس با مواد شیمیایی که در استخر وجود دارد مثل کلر ، مقاومت کمتری دارند و خیلی زودتر از بین میروند. همینطور ممکن است به دلیل مناسب نبودن جنس شورت یا شلوارک شما برای استخر ، در آب استخر رنگ پس بدهد. مایو با توجه به جنس آن ، طول عمر بیشتری در تماس با موادی مثل کلر و آب استخر دارد.
  • زمانی که از مایو استفاده میکنید معمولا پاک است و در جایی غیر از استخر استفاده نمیشود ، اما کسانی که از شورت یا شلوارک استفاده میکنند تمیزی آن و مدت زمان استفاده آن از قبل مشخص نیست و باعث آلودگی آب استخر و بیماری دیگران میشود.
  • استفاده از شورت یا شلوارک بجای مایو پس از خیس شدن ، باعث احساس سنگینی و اذیت شدن شما هنگام حرکت و شنا در آب میشود. جنس مایو ها معمولا نایلون و الیاف مصنوعی است که آب را جذب نمیکند و سبک میماند. این سنگین شدن شورت از سرعت شما هنگام شنا کم میکند.
  • مایو با توجه به نایلونی بودن آن آب را جذب نمیکند و در نتیجه خیلی زودتر خشک میشود و در برابر سایش مقاومت زیادی دارد.
  • برای خرید شورت و شلوارک های پارچه ای ، انتخاب پارچه باکیفیت هزینه خیلی بیشتری دارد اما بهترین جنس نایلونی که در مایو استفاده میشود قیمت ارزان تری دارد که با هزینه پایینتر میتوانید بهترین کیفیت مایو را انتخاب کنید.

علت پوشیدن مایو بجای شورت

 

بدلیجات مناسب استخر

به انتهای این مقاله رسیدیم و در این بخش قصد داریم شما را با بدلیجاتی که استفاده از آن ها در استخر ، باعث خرابی و رنگ پریدگی آن نمی شود. در فروشگاه کالای تک انواع بدلیجات با قیمت مناسب برای خرید وجود دارند اما در این بین مهم است بدانید که تنها بدلیجاتی که با جنس استیل نقره ای هستند هرگز تحت هیچ شرایطی حتی با تماس با آب استخر رنگشان تغییر نمی کند.

در ادامه تعدادی از محصولات استیل نقره ای که استفاده از آن ها در استخر و حمام به آن ها آسیبی نمی رساند معرفی می شوند.

زنجیرهای جنس استیل

دستبندهای جنس استیل

 

امیدواریم با مطالعه این مطلب سوالات پیش آمده در مورد مایو برایتان رفع شده باشد ، این مقاله ترجمه و چکیده ای از تعداد زیادی مقالات و نظرات افراد در وبسایت های خارجی در سراسر دنیا میباشد.

 

منابع

wikipedia

wikipedia

quora


مطالب مرتبط


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید