دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مجله شلپ

نوشته کامل

بعد از کاشت مو چه کارهایی را باید انجام بدهید تا ریزش نداشته باشید؟

معمولاً بعد از کاشت مو، ریزش موها یکی از موضوعات پر دغدغه است؛ همواره این موضوع افراد را با نگرانی هایی مواجه می کند و افراد بسیاری هستند که در این باره سوالات زیادی در ذهن دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های ضروری مراقب های پس از کاشت مو […]

کاشت مو سعادت اباد
بدون دیدگاه

معمولاً بعد از کاشت مو، ریزش موها یکی از موضوعات پر دغدغه است؛ همواره این موضوع افراد را با نگرانی هایی مواجه می کند و افراد بسیاری هستند که در این باره سوالات زیادی در ذهن دارند.

کاشت مو سعادت اباد

در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های ضروری مراقب های پس از کاشت مو و جلوگیری از ریزش مو آشنا کنیم.

مراقبت های بعد از کاشت مو

همیشه بعد از انجام هر عمل جراحی سنگین پزشکی و حتی جراحی سرپایی، بیمار باید مراقبت هایی را جهت تسریع در روند بهبودی و کسب نتیجه حداکثری از عمل انجام دهد. کاشت مو نیز یک عمل جراحی زیبایی است که از این قاعده مستثنی نمی باشد.

احساس بی حسی در سر پس از کاشت مو

داشتن بی حسی در سر بعد از کاشت مو یک امر طبیعی است که ممکن است تا ابتدای ماه ششم طول بکشد. در ماه های اول اگر در ناحیه کاشته شده بی حسی داشتید، به هیچ عنوان نگران نباشید.

عوامل موثر در بهبودی سریعتر پس از کاشت مو

برای بهبودی هر چه سریعتر و دریافت نتیجه عالی از کاشت موی خود، باید مواردی را رعایت کنید. بعضی از این موارد شامل: داشتن تغذیه مناسب بعد از کاشت مو، نحوه دوش گرفتن صحیح، نحوه صحیح حمام کردن بعد از کاشت، شست و شوی صحیح سر، رابطه زناشویی، مصرف بهترین داروهای تقویتی مناسب مو بعد از کاشت، مصرف الکل، مصرف دخانیات و انجام فعالیت های سنگین و ورزشی مواردی هستند که برای مقابله با ریزش مو پس از کاشت باید مورد توجه شما باشند. در ادامه به ارائه توضیحاتی در این خصوص می پردازیم.

داشتن تغذیه مناسب

شما باید پس از کاشت مو از غذاهای مغذی که منبع مناسب پروتئین هستند، استفاده کنید. پروتئین یک منبع مناسب و مهم برای بافت های بدن و مو ها می باشد. غذاهایی که منبع مناسب پروتئین هستند شامل: مرغ، گوشت، ماهی، لوبیا، گردو و تخم مرغ و… می باشند.

شستشوی سر پس از کاشت مو

سر شما زخم هایی دارد. شما باید سه روز پس از کاشت اقدام به شست و شوی سر خود کنید.پس از سپری شدن سه روز اول هر چند ساعت یکبار پانسمان را باز کنید و با اسپری مخصوص قسمت های تحت جراحی را اسپری کنید. بعد از آن یک اسفنج را به کف شامپوی مخصوص کاشت مو آغشته کنید.

برای انجام این کار نباید حالت خوابیده داشته باشید؛ بلکه به صورت ایستاده روزی ۲ بار این شست و شو را انجام دهید. فشار و ضربه ی اسنفج به سر باید به گونه ای باشد که اسفنج فشار زیادی به روی سر نداشته باشد. بدین ترتیب سر خود را شست و شو می دهید.

کاشت مو

پس از کاشت چگونه، چه مدت و چند بار سر را بشوییم؟

شما باید به مدت دو هفته و روزی دو بار از روش ذکر شده در بالا برای شستن سر خود استفاده کنید. تا زمانی که دلمه ها به طور کامل ریخته شوند شست و شو را ادامه دهید. باقی ماندن دلمه ها می تواند منجر به عفونت پس از کاشت مو شود؛ در عین حال دقت کنید به هیچ عنوان دلمه را با وارد کردن فشار ناخن، نکنید.

دقت کنید که این شیوه شست و شو نباید بصورت ماساژ و یا حرکات چرخشی و رفت و برگشتی سریع باشد. همچنین ضروری است تا در طول این مدت، با اسپری مخصوص روزی چند بار با آب معمولی محل موهای کاشته شده را مرطوب نگه دارید.

نحوه ی شست و شوی سر پس از هفته سوم کاشت مو

از هفته سوم بعد از کاشت می توانید شست‌وشو را به روزی یک بار برسانید. از هفته سوم به بعد می توانید از اسفنج استفاده نکنید؛ بدین صورت که کف دست خود را (فقط در یک جهت) روی سر تان بکشید. برای اینکار کف انگشتان خود را به آرامی روی پوست سرتان در یک جهت بکشید و اجازه دهید دلمه های به وجود آمده خود به خود کنده شوند. به طوری که دیگر دلمه ای باقی نماند. بار دیگر تأکید می کنیم که به هیچ عنوان با ناخن آن ها را نکنید.

استحمام پس از کاشت مو

به مدت یک ماه پس از کاشت مو نباید با دوش حمام مستقیماً به سر آب بریزید.

استفاده از شامپو مخصوص بعد از کاشت مو

شامپو مناسب برای شست و شوی سر تا یک ماه بعد از کاشت، شامپوی مخصوصی است که توسط پزشک تجویز می شود. پس از سپری شدن یک ماه، شما می توانید با مشورت پزشک خود از شامپوی مناسب با پوست سر تان استفاده نمایید.

اجتناب از مصرف دخانیات

مصرف سیگار و قلیان و به طور کلی مصرف دخانیات تا سه هفته پس از کاشت مو ممنوع می باشد.

اجتناب از مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو

مصرف نوشیدنی های الکل دار به مدت یک هفته پس از کاشت ممنوع می باشد. مصرف الکل می تواند باعث ایجاد تغییر در روند طبیعی گردش خون شود. همچنین مصرف الکل باعث کاهش تاثیر داروهای بی حسی می شود. پس تا یک هفته بعد از کاشت مو از نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید.

انجام ورزش و فعالیت های سنگین بدنی

شما باید تا چهار هفته یا یک ماه پس از کاشت مو، از انجام ورزش های حرفه ای و ورزش های سنگین مانند شنا، کشتی ، کوهنوردی و … خودداری کنید.

مصرف داروهای تقویتی مناسب پس از کاشت مو

شما باید پس از انجام عمل کاشت مو داروهای تقویتی مناسب را با دستور پزشک تهیه و مصرف کنید. یکی از این داروهای تقویتی قرص هیرویت است که مصرف آن به تغذیه بهتر فولیکول های مو کمک می کند، همچنین از ریزش موها جلوگیری می نماید. هیرویت می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن به ترمیم زخم های ناشی از برداشت و کاشت مو کمک موثری کند. مصرف قرص هیرویت برای آقایان و خانم ها در سنین بالای ۱۶ سال به منظور مقابله با ریزش مو و جلوگیری از آن تجویز می شود.

رسیدگی به مو ها

شما باید پس از انجام عمل کاشت مو از صاف کردن، فر کردن و سشوار دائم موها پرهیز کنید. پس از یک ماه می توانید موهای خود را فقط در یک جهت شانه کنید. دقت کنید که همواره باید موهای خود را در یک جهت شانه کنید.

رنگ کردن موها پس از کاشت مو

تا شش ماه بعد از کاشت مو نباید موهای خود را رنگ کنید و مواد شیمیایی رنگ مو را به سرتان بزنید. در صورت نیاز به رنگ کردن موها از ماه ششم به بعد این کار را انجام دهید.

ریزش موها بعد از کاشت  مو

از یک هفته تا یکماه پس از کاشت، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. اما به هیچ عنوان نگران نباشید؛ چرا که این روند کاملا طبیعی است. بعد از سپری شدن مدت زمان مذکور، موهای ریخته شده مجدداً شروع به رشد کرده و همچنین قرمزی ناحیه کاشت نیز از بین می رود.

در مورد افراد معدودی این امکان وجود دارد که ریزش تا ابتدای ماه ششم ادامه دار باشد، اما پس از آن باید قطع شود. پس اگر بعد از ماه ششم ریزش مو داشتید حتما با پزشک خود در تماس باشید و این موضوع را به او گزارش دهید.

معرفی کلینیک پوست و مو و زیبایی برای کاشت مو

اگر قصد انجام کاشت مو دارید، بهتر است به کلینیکی قابل اطمینان مراجعه نمایید. ما به شما کلینیک کاشت مو سعادت آباد ( کلینیک ایران) را معرفی می کنیم. شما می توانید با مراجعه به کلینیک ایران از سابقه ی بلند مدت و خوش نام، خدمات رایگان مشاوره، تجهیزات پیشرفته و نوین، تجربه و تبحر پزشکان و متخصصان، برخورد مناسب پرسنل و دیگر خدمات و مزایای کلینیک بهره مند شوید.

برای ارتباط و گرفتن وقت مشاوره شما می توانید برای ارتباط و گرفتن وقت مشاوره با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک ایران با تلفن های ۰۲۱۷۵۱۱۳ و ۰۹۱۲۴۱۴۵۱۳۲ در تماس باشید.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

نظرتان را بنویسید

Array