دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

مجله آنلاین شِلِپ

نوشته کامل

برج ایفل کجاست؟ ۸ نکته جذاب درباره آن که نمی دانید!

برج ایفل کجاست و اولین بازدید کننده های برج ایفل چه کسانی بودند؟ ارتفاع برج ایفل چقدر است؟ ساخت برج ایفل چند سال طول کشید؟ نحوه رنگ آمیزی برج ایفل چگونه است؟ سالیانه چند میلیون نفر از ایفل دیدن می کنند؟ و پرسش های دیگری که در ادامه این نوشته از شلپ پاسخ خواهیم داد. […]

برج ایفل و 8 نکته کوتاه و مهم درباره آن!
بدون دیدگاه

برج ایفل کجاست و اولین بازدید کننده های برج ایفل چه کسانی بودند؟ ارتفاع برج ایفل چقدر است؟ ساخت برج ایفل چند سال طول کشید؟ نحوه رنگ آمیزی برج ایفل چگونه است؟ سالیانه چند میلیون نفر از ایفل دیدن می کنند؟ و پرسش های دیگری که در ادامه این نوشته از شلپ پاسخ خواهیم داد.

برج ایفل و 8 نکته کوتاه و مهم درباره آن!

برج ایفل کجاست ؟ ۸ نکته کوتاه و مهم درباره آن!

 

۱٫ اولین بازدید کننده ها

اولین افرادی که از برج ایفل بازدید کردند، خانواده سلطنتی بریتانیا و داوطلب آمریکایی “بوفالو بیل” بودند.

 

۲٫ ارتفاع برج ایفل

ارتفاع ایفل حدود ۳۲۴ متر است و تا زمانی که ساختمان کرایسلر در شهر نیویورک در دهه ۱۹۳۰ ساخته شود، بلندترین بنای جهان در زمان خود بود. هرچند که ایفل همچنان بلندترین سازه فلزی جهان به شمار می رود. این برج در حال حاضر بلندترین برج موجود در شهر پاریس بوده و چهارمین برج بلند کشور فرانسه می باشد.

 

۳٫ ساخت ایفل

برای ساخت برج ایفل ، ۸۵۰ نفر طی مدت زمان ۲ سال و ۲ ماه مشارکت کرده اند. وزن این برج بیش از ۱۰ هزار تن میباشد که در ساخت آن بیش از ۷۰۰۰ تن فولاد، استفاده شده است. برج ایفل با بیش از ۱۸ هزار قطعه و ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره و میخ ساخته شده است.

 

۴٫ رنگ آمیزی برج ایفل

برای رنگ آمیزی ایفل در حدود ۶۰ تن رنگ نیاز است و جالب است بدانید که ایفل هر ۷ سال یکبار رنگ آمیزی می شود. برج ایفل در ابتدا به رنگ قرمز بوده و رنگ های بسیاری روی آن زده شده است. برج ایفل تا به حال در حدود ۱۹ بار رنگ آمیزی شده است.

 

۵٫ آسانسورهای ایفل

آسانسورهای برج ایفل در طول یک سال و در مجموع حدود ۱۰۳ هزار کیلومتر مسافت را در طول برج جابجا می شوند که این مسافت چیزی معادل ۲ بار سفر به دور کره زمین است! تعداد پله های برج ایفل ۳۴۳ پله است اما جالب است بدانید که تقریبا همه مردم استفاده از آسانسور ایفل را به پله ترجیح میدهند.

داخل برج ایفل

 

۶٫ تغییر طول ایفل در زمستان و تابستان!

نکته جالب درباره ایفل این است که در فصل سرد سال طول آن برای چند سانتی متر کاهش می یابد و هنگامی که درجه حرارت افزایش می یابد، طول آن به اندازه اصلی خود باز می گرداند. علت این امر انبساط و انقباض سازه فلزی برج در اثر سرما و گرما است.

 

۷٫ روشنایی و نورپردازی برج ایفل

برای تامین روشنایی و گاهی نورافشانی ایفل به منظور مراسم و رویدادهای خاص از ۲۰ هزار لامپ استفاده می شود که با هدف صرفه جویی در مصرف برق، هر لامپ در هر ساعت فقط به مدت ۵ دقیقه روشن است.

برج ایفل در شب

 

۸٫ ایفل با بیشترین بازدیدکننده در جهان

به طور میانگین تقریبا ۷ میلیون نفر در سال از این برج بازدید می کنند و تا به حال بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از برج ایفل بازدید کرده اند. این سازه، پربازدیدترین بنا در جهان است.

 

منابع

toureiffel

history

walksofitaly


بخش نظرات

نظرتان را بنویسید