سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰

مجله شلپ

نوشته کامل

کانسپت چیست و کانسپت هتل به چه معناست؟

کانسپت چیست و کانسپت هتل به چه معناست؟ در بسیاری از شبکه های ماهواره ای هنگام اعلام آگهی فروش یک واحد مسکونی، گفته می شود که در صورت تمایل به خرید، شامل کانسپت هتل هم می باشد… کانسپت چیست؟ کلمه کانسپت یا concept در لغت به معنای مفهوم و ایده یا تصور کلی است. در […]

کانسپت چیست و کانسپت هتل به چه معناست؟
بدون دیدگاه

کانسپت چیست و کانسپت هتل به چه معناست؟ در بسیاری از شبکه های ماهواره ای هنگام اعلام آگهی فروش یک واحد مسکونی، گفته می شود که در صورت تمایل به خرید، شامل کانسپت هتل هم می باشد…

کانسپت چیست و کانسپت هتل به چه معناست؟

کانسپت چیست؟

کلمه کانسپت یا concept در لغت به معنای مفهوم و ایده یا تصور کلی است. در حیطه معماری و ساخت و ساز سازه های ساختمانی، منظور از کانسپت همان ایده اولیه ای است که معمار قبل از طراحی آن سازه در نظر دارد و طراحی خود را با در نظر گرفتن کانسپت یا هدف کلی انجام می دهد و از آن الهام می گیرد.

کانسپت در معماری شامل سه بخش اصلی “محل” ، “طراحی” و “نوع سازه” می باشد و بر کل پروژه اثر گذار است. کانسپت معماری شامل مواردی مثل نمای داخلی و خارجی، چشم انداز کلی، ساختار کلی، وسایل و ابزارالات ساخت، مواد و رنگ ها است. یک کانسپت برای غنی تر شدن نیازی به پیچیده بودن ندارد. یک کانسپت نباید بیش از حد پیچیده باشد یا چیزی که هیچ کس تا به حال به آن فکر نکرده است باشد.

ما به عنوان یک دانش‌آموز اغلب اوقات با صرف هفته‌ها وقت و تلاش برای فکر کردن به چیزی واقعاً هوشمندانه، جدید و پیچیده گیر می‌افتیم. ما انتظار داریم پیچیدگی و منحصر به فرد بودن از آسمان بیرون بیاید!

یک مفهوم (کانسپت) می تواند ساده باشد و به زیبایی اجرا شود. این می‌تواند ایده‌ای باشد که بسیاری از مردم قبلاً به آن فکر کرده‌اند، که شما با دیدگاه های مختلف و شخصی به آن نگاه کنید و با استفاده از روش‌های ابداعی آن مفهوم را توسعه دهید.

شما می توانید به یک کانسپت ساده نزدیک شوید، روشی دقیق، انجام تفکر عمیق در رابطه با آن، و تولید یک پروژه مفهومی غنی و لایه لایه. پیچیدگی می تواند در طول زمان در آن کانسپت ایجاد می شود. منحصربه‌فرد بودن یک کانسپت از دیدگاه و شخصیت شما، تجربه و ارزش‌های شما و نحوه برخوردتان با فرآیند طراحی ناشی می‌شود.

و در مورد پیچیدگی یک کانسپت، هنگامی که پروژه خود را ارائه می کنید، به یاد داشته باشید که برای معتبر بودن آن نیازی به پیچیده کردن آن ندارید!

کانسپت هتل به چه معناست؟

شاید دیده باشید که در برخی از شبکه های ماهواره ای یا سایت هایی که آگهی فروش خانه و آپارتمان مخصوصا در کشورهای دیگر را گذاشته اند، اعلام می کنند که شامل کانسپت هتل هم می باشد. اما این کانسپت هتل یعنی چه؟

در برخی سایت ها به اشتباه گفته شده: منظور از کانسپت هتل این است که اگر قصدتان برای خرید آن خانه یا آپارتمان کاملا جدی است، سفر شما به آن کشور شامل هتل رایگان می شود و در مدتی که در آن کشور با هدف خرید خانه هستید، هتل شما رایگان است و هزینه ای بابت آن از شما دریافت نمی شود.

اما کانسپت هتل بودن یعنی چه؟ منظور از کانسپت هتل ، این است که آن واحد آپارتمانی ، دارای امکاناتی مشابه با یک هتل چند ستاره است. مثلا وقتی می گویند این خانه دارای کانسپت هتل ۷ ستاره است یعنی وقتی صاحب خانه وارد ساختمان میشود دقیقا احساس ورود به یک هتل ۷ ستاره را می کند.

در واقع صاحب خانه تمام امکاناتی که در یک هتل وجود دارد را در ساختمان خود می تواند داشته باشد. مثلا یک ریسپشن یا پذیرش بزرگ، امکان درخواست برای نظافت واحد، اتاق سینما، اتاق بازی یا گیم نت، اتاق بیزینس برای جلسه های کاری اعضای ساختمان، شستشو و اتوکشی لباس ها، سرویسی برای پارک کردن خودروی شما، استخر و سونا و بسیاری امکانات دیگر دقیقا مشابه یک هتل.

 

اگر اطلاعات بیشتری در مورد کلمه کانسپت دارید، لطفا از بخش نظرات همین مقاله اعلام کنید.

مطالب مرتبط

بخش نظرات

نظرتان را بنویسید